Transformacja komórki rakowej w zdrową komórkę

Pleomorfizm to doktryna naukowa, pierwotnie postulowana przez francuskiego lekarza i badacza – dra Antoine’a BeChampa. Zasugerował on, że roślinne, zwierzęce i ludzkie komórki przechodzą biologiczne przemiany w inne komórki, w zależności od czynników środowiskowych. Aby zilustrować – czerwone krwinki mogą przemieniać się w białe krwinki, a białe krwinki mogą stać się innymi komórkami organizmu, na przykład – komórkami tkanki łącznej.

Dr BeChamp utrzymywał również, że komórki organizmu mogą ulec transformacji w komórki bakterii lub pleśni, jeżeli poziom pH w ich otoczeniu ulegnie nagłemu spadkowi. Innymi słowy, według tej teorii, bakterie rodzą się i formują w ludzkim organizmie dzięki transformacjom komórek krwi lub tkanek.

Podstawą mojej teorii jest fakt, że czerwone krwinki (erytrocyty) są komórkami macierzystymi, które mogą przybierać formę dowolnych innych komórek, na przykład białych krwinek (leukocytów), neuronów, komórek kości, wątroby, mięśni czy innych narządów. Wszystkie transformacje są uzależniane od poziomu pH, występującego w danym środowisku. Na przykład, gdy poziom pH ulega obniżeniu z 7,365 do 7,2 – erytrocyt może stać się bakterią, a następnie – pleśnią. Innymi słowy – zdrowe komórki krwi i tkanek mogą ulec przemianie w bakterie i pleśń z powodu spadku poziomu pH, tak samo jak jedzenie w lodówce, które gnije z powodu upływu czasu i zaniku alkalicznego środowiska.

Transformacja zdrowych komórek w komórki nowotworowe, a później z powrotem w zdrowe komórki, jest wyzwalana przez zakwaszenie lub alkaliczność środowiska, w którym się znajdują. Wyjaśniłem ten naturalny fenomen za pomocą prostej metafory – jeżeli Twoja ryba zachoruje, to czy będziesz ją leczył? A może raczej lepszy pomysłem jest wymiana wody w akwarium? To drugie rozwiązanie jest poprawne. Dlaczego? Ponieważ zdrowie ryby jest bezpośrednio związane z jakością wody, w której pływa. Ta reguła obowiązuje również w przypadku komórek, występujących u roślin, zwierząt i ludzi. Komórki krwi i narządy są równie zdrowe, co środowisko, w którym funkcjonują.

Przez ponad trzy dekady twierdziłem, że ludzki organizm jest alkaliczny ze względu na strukturę i kwasowy, jeżeli weźmie się pod uwagę jego funkcjonowanie. Gdy kwasowe produkty uboczne metabolizmu NIE SĄ odpowiednio wydalane przez cztery kanały eliminacji, toksyny i szkodliwe kwasy gromadzą się w tkance łącznej i tłuszczowej, przygotowując grunt pod przemiany komórkowe, prowadzące do osłabienia, podrażnienia, zapalenia, owrzodzenia i ostatecznej degeneracji.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda niedawno potwierdzili rezultaty moich badań i teorię pleomorficzną dra Antoine’a BeChampa. Okazuje się, że to mało znany dr BeChamp miał rację, a słynny Pasteur się grubo mylił. Bakterie są bez znaczenia – to środowisko wewnętrzne decyduje o wszystkim. W rzeczywistości, bakterie są niczym więcej, jak tylko rezultatami przemian komórkowych, a ich występowanie jest przejawem nadmiernego zakwaszenia.

W 1994 roku udokumentowałem te przemiany – wyprzedzając o ponad 20 lat badaczy z Uniwersytetu Stanforda. Dobrze mieć świadomość, że nie jesteś sam i inni naukowcy również zaczynają postrzegać przemiany komórkowe w taki sposób, jak dr Antoine BeChamp opisywał je ponad 100 lat temu. Najwyższa pora, aby świat zrozumiał znaczenie rezultatów moich blisko 20-letnich badań mikrobiologicznych.
Obejrzyj nagranie, na którym uchwyciłem moment, gdy bakteria o pałeczkowatym kształcie przekształca się w czerwoną krwinkę – nagranie pochodzi z 1994 roku; widoczna jest na nim krew 21-letniej kobiety, u której zdiagnozowano cukrzycę typu I.

Aby dowiedzieć się więcej o podstawach pleomorfizmu, zachęcam do przeczytania poniższego artykułu:

Co mają ze sobą wspólnego HIV/AIDS, wirusowe zapalenie wątroby typu C, wirus HPV, SARS, hantawirusowy zespół płucny i hipoteza o eboli – cz. 1

Link do artykułu z badaniem naukowym, w którym naukowcom udało się przetransformować komórkę rakową (w języku angielskim):

http://www.iflscience.com/health-and-medicine/scientists-convert-cancer-cells-harmless-immune-cells

You may also like...