Soda oczyszczona – uniwersalny lek

Wodorowęglan sodu, szerzej znany jako soda oczyszczona, to prawdopodobnie jedna z najbardziej użytecznych substancji na świecie. Nic dziwnego, że ogromne koncerny farmaceutyczne nie przekazują swojej wiedzy na jej temat ani lekarzom ani pacjentom. Soda oczyszczona to ważny, bezpieczny lek, który wspomaga leczenie nowotworów, chorób nerek oraz wielu innych schorzeń.

Dlaczego warto sięgać po sodę oczyszczoną?

Istnieje wiele powodów, dla których warto jest korzystać z sody oczyszczonej. Najważniejszym z nich jest fakt, że jest to substancja naturalna, bezpieczna dla ludzi (zarówno dorosłych jak i dzieci) oraz dla środowiska.

Soda to związek, który powszechnie występuje w naturze (w oceanach, w glebie, w produktach spożywczych oraz w ludzkim ciele). Substancja ta neutralizuje niebezpieczne związki, dzięki czemu jest niezastąpionym lekarstwem w tych „toksycznych” czasach.

Co można leczyć z pomocą wodorowęglanu sodu?

Dziecięca astma jest zwykle oporna na leczenie farmakologiczne. Lekarze najczęściej przypisują naszym pociechom nieskuteczne leki rozszerzające oskrzela i kortykosteroidy.

Najnowsze badania sugerują, że dożylne podawanie chorym dzieciom wodorowęglanu sodu znacznie normuje ich poziom pH oraz pCO2 (ciśnienie parcjalne dwutlenku węgla, inaczej zwane gazometrią). Jest to niezwykła substancja, która pomaga, kiedy nic innego nie działa.

Co ciekawe istnieją tylko 2 takie „magiczne” substancje, są to omawiana właśnie soda oczyszczona oraz chlorek magnezu, który wstrzyknięty w odpowiednim momencie może uchronić przed zawałem serca oraz skutkami udaru mózgu.

Naukowcy z University of Arizona prowadzą badania, w których chcą sprawdzić potencjalne działanie lecznicze sody oczyszczonej na nowotwory. Dr Robert J.Gillies i jego współpracownicy wykazali, że wstępne leczenie myszy wodorowęglanem sodu powoduje neutralizację środowiska wokół nowotworu. Taki rodzaj leczenia określono mianem „zwiększającego aktywność antynowotworową”.

Badania przeprowadzone przez badaczy z Arizony opierały się na ostrzykiwaniu wodorowęglanem sodu guzów nowotworowych, czego efektem było lepsze działanie chemioterapii.

Ci sami naukowcy stwierdzili, że soda oczyszczona alkalizuje guzy nowotworowe, a także hamuje przerzuty choroby.

Doustne przyjmowanie wodorowęglanu sodu podniosło poziom pH guzów nowotworowych oraz hamowało przerzuty u myszy laboratoryjnych cierpiących na nowotwory piersi. Potwierdzono również zmniejszoną szybkość przerzutów komórek rakowych do węzłów chłonnych.

Specjalista z dziedziny medycyny ratunkowej ze Szpitala Uniwersyteckiego Robert Wood Johnson w New Jersey, dr Boris Veysman opisuje przypadek, kiedy starsza kobieta po chemioterapii przeszła udar mózgu. Lekarz przepłukał jej tętnicę szyjną roztworem wodorowęglanu sodu, aby zapobiec powtórzeniu się udaru. Światło tętnicy rozszerzyło się, a środowisko zalkalizowało. Stąd wnioskujemy, że odpowiednio szybkie podanie roztworu znacznie zmniejsza ryzyko powikłań po incydentach krążeniowo-sercowych.

Dieta a zasadowość

Wodorowęglan sodu jest obecny we wszystkich płynach ustrojowych oraz narządach i odgrywa główną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie człowieka. Niedobory wodorowęglanu są najrzadziej rozpoznawaną przypadłością na świecie, paradoksalnie będąc zarazem zjawiskiem bardzo powszechnym.

Problemy z utrzymaniem odpowiedniego pH krwi (względny niedobór jonów wodorowęglanów), wywołują wiele problemów z fizjologią komórek. Każda reakcja biochemiczna, która zachodzi w ludzkim organizmie, jest wrażliwa na zmiany pH. Nasza dieta i styl życia odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu pH.

Większość współczesnych diet powoduje niezdrowy stan zakwaszenia organizmu. Brak równowagi kwasowo-zasadowej powoduje przerwanie aktywności i funkcji komórkowych oraz ciągły spadek wartości pH. Nadmierne zakwaszenie organizmu doprowadza do pogarszania się stanu komórek, co w efekcie prowadzi do osłabienia całego organizmu i zwiększonej podatności na choroby takie jak cukrzyca, osteoporoza czy zgaga.

Fakt, że biologiczne funkcje życiowe najlepiej działają w środowisku alkalicznym mówi nam wiele o przydatności sody oczyszczonej w medycynie.

Zwiększenie zasadowego buforu tkanek u chorych pacjentów sprawia, że czują się oni lepiej. Teza, że soda oczyszczona leczy, jest szczególnie często potwierdzana, kiedy zastosuje się ją u „chemicznie wrażliwych” pacjentów. Może ona „leczyć” w tym sensie, że zwiększa zdolność i siły organizmu na do walki z niesprzyjającymi bodźcami. Jest to skuteczny sposób na poprawę zdrowia komórkowego poprzez alkalizację tkanek.

W przypadku podawania pacjentom wodorowęglanu sodu drogą dożylną zaleca się odpowiednio dostosowane dawki 2 razy w tygodniu przez okres około 4-5 tygodni.

Soda oczyszczona to doskonały środek przywracający odpowiednie stężenie wodorowęglanów w organizmie. Wodorowęglany to substancje nieorganiczne, silnie zasadowe i niezbędne do odpowiedniego działania funkcji biologicznych. Wodorowęglan sodu to jeden z łatwiej dostępnych i użytecznych leków, ponieważ cała ludzka fizjologia ciała opiera się na wodorowęglanach. Soda oczyszczona ma fundamentalne znaczenia dla ludzkiego zdrowia i życia.

Jak widać nie tylko drogie, koncernowe leki mogą nas uleczyć. W utrzymaniu zdrowia najważniejsze jest, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Zagwarantują nam to alkalizująca dieta i styl życia.

Jak stwierdza dr Robert O. Young: „Istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu i jedno lekarstwo – alkalizacja”.

You may also like...