Skóra – nasza trzecia nerka

[contextly_auto_sidebar id=”GoW0JvwxeRxJSBr96nSq1qLon8vbfCBI”]

Organizm radzi sobie z eliminacją metabolitów na kilka sposobów. Jednym z nich jest usuwanie ich przez skórę, a trzy pozostałe to wydalanie przez układ pokarmowy i moczowy i oddychanie.

Skóra jest szczególnie ważna ze względu na to, że pozwala ona usuwać zanieczyszczenia o charakterze kwasowym. Jeśli jest ich zbyt dużo, to pojawiają się wtedy takie problemy, jak:

  • piegi

  • białe lub brązowe plamy

  • pryszcze i zaskórniki

  • wysypka

  • opryszczka

  • przebarwienia skóry

  • egzema

Najgorszym powikłaniem jest rak skóry.

Problemy ze skórą pojawiają się dlatego, że skóra jest podrażniana przez nadmiar kwasów, co prowadzi do pojawienia się ciągłego stanu zapalnego.

Z tego powodu warto zainteresować się programem oczyszczania organizmu, zaproponowanym przez doktora Younga i dostępnym w naszym sklepie.

Nie trudno jest zauważyć, że problemy ze skórą pojawiają się u tych osób, które jedzą słodycze i fast-foody. Krosty mogą pojawić się nawet tego samego dnia, a smarowanie ich kremami i dokładna pielęgnacja nie ma na to żadnego wpływu. Liczy się zanieczyszczone wnętrze organizmu.

Wyznanie pacjentki doktora Younga

Joan Kapp napisała do doktora Younga list z podziękowaniami. Od lat cierpiała na wysypkę i przedramionach. Wydała mnóstwo pieniędzy na dermatologów i preparaty, które miały pomóc jej wyzdrowieć, ale tak się nie stało. Kobieta schudła w tym czasie kilka kilogramów, bo pojawiła się u niej alergia na większość pokarmów. Z czasem zaczęła jeść wyłącznie warzywa i owoce, najwięcej cukinii i papai.

Organizm kobiety sam się dopominał takiego jedzenia i z czasem zaczęła zabierać ze sobą warzywa nawet do pracy. W ciągu tygodnia takiej nieplanowanej diety wysypka zniknęła. Nieco później kobieta przeczytała książkę doktora Younga, dzięki czemu zdała sobie sprawę, dlaczego wyzdrowiała. Dzięki temu kontynuowała dietę, na której tak dobrze się czuła i nie miała już więcej problemów skórnych.

Dzięki temu listowi mogliśmy się dowiedzieć, że organizm często sam domaga się tych potraw, które są dla niego najbardziej wskazane.

You may also like...