Odkwaszająca glinka dla zdrowej skóry

Czytając tytuł pewnie myślisz sobie: glinka? Tam pisze glinka? Niemożliwe, przecież ona służy do wyrobu naczyń ceramicznych. Tak, to prawda, z gliny można wykonać także naczynia, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że używając jej, możesz znacznie poprawić wygląd swojej skóry.

W jaki sposób glinka może zadbać o urodę?

Dr Robert O. Young, ekspert w dziedzinie żywności i żywienia, zabrał głos również i w tej sprawie. Aby zadbać o wygląd swojej skóry, wiesz zapewne, że sam krem niewiele tu pomoże. Skóra musi być pielęgnowana przede wszystkim od środka. Właściwa, dobrze dobrana i bogata w witaminy oraz minerały, będzie znacząco wspierała Twoją skórę każdego dnia. Ale co zrobić, jeżeli to nie pomaga?

Zaś Twoja skóra jest poszarzała, sucha, a na dodatek pojawiają się na jej powierzchni ropne wypryski, trzeba działać zdecydowanie. I wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie problem kosmetyczny. W takim wypadku, skóra może mieć problemy z jakąś chorobą.

Być może nie wiesz, ze glina zawiera ogromne ilości minerałów, w tym: wapń, żelazo, magnez, mangan, potas, sód oraz krzemionkę – wszystkie te składniki mają działanie alkalizujące na Twój organizm. Minerały te wchodzą w skład elementarnych cząstek skóry – na poziomie molekularnym.

Co ważne, występują one w idealnych dla organizmu proporcjach. Aby go dobrze wspomóc, należy dostarczać mu ich każdego dnia. Pamiętaj, że Twoje ciało dzielnie zniesie niedobór witamin, ale jeśli zacznie mu brakować minerałów, zacznie poważnie niedomagać, ba, może nawet zagrozić życiu!

Co zatem robić?

To proste – należy dostarczyć tych ważnych składników w codziennej diecie. W sklepach ze zdrową żywnością możesz kupić specjalnie oczyszczoną i przeznaczoną do spożycia glinkę, która będzie ratunkiem przed niedoborem ważnych składników pokarmowych.

Jeżeli chodzi o skórę, to aby przyspieszyć jej regenerację, należy przynajmniej raz w tygodniu zrobić jej leczniczą maseczkę – zakupioną glinkę wystarczy wymieszać z wodą lub mlekiem i nałożyć na ok. 15 minut, po czym spłukać ciepłą wodą.

Przez ten czas minerały się wchłoną, zaś glinka, zadziała jak puder – zmatuje skórę, która będzie wyglądała atrakcyjnie i zdrowo.

 

You may also like...