Nowa Biologia – Twoje ciało jako akwarium

Najprościej rzecz ujmując, opracowana przez dr Robert O. Younga „Nowa Biologia”, zakłada, że przyczyną większości chorób jest zakwaszenie organizmu. Dla porównania, „stara biologia” opierająca się na badaniach Luisa Pasteura z późnych lat XIX wieku zakłada że przyczyną chorób są zarazki , które atakują organizm od zewnątrz. Dr Young odkrył, że gdy ciało znajduje się w równowadze kwasowo-zasadowej, zarazki nie są w stanie przedostać się do niego.

Twoje ciało jako akwarium

Pomyśl jak ważne jest utrzymywanie integralności płynów wewnętrznych Twojego ciała, na bazie których funkcjonuje Twój organizm.

Wyobraź sobie, że Twoje komórki i organy zanurzone w płynach wewnętrznych, dostarczających im pokarm i usuwających z nich odpady, reprezentuje rybka w akwarium. Teraz wyobraź sobie samochód, z rurą wydechową na przeciwko filtra powietrza, dostarczającego do akwarium tlen. Woda powoli zaczyna wypełniać się tlenkiem węgla, który obniża jej zasadowe pH. Tworzy to środowisko kwaśne, które zagraża zdrowiu rybki, czyli Twoim komórkom i organom.

Co się stanie gdy wrzucimy do akwarium za dużo jedzenia lub złego rodzaju jedzenie (m.in. cukry i zwierzęce białko produkujące kwas), którego rybka nie będzie mogła zjeść lub strawić i wszystko zacznie się rozkładać i gnić? Gdy jedzenie się rozkłada, tworzą się toksyczne kwasy i związki chemiczne, które powodują powstawanie jeszcze większej ilości trujących substancji, zmieniających optymalne, zasadowe środowisko wody.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to mały przykład tego co możemy zrobić z naszymi wewnętrznymi płynami w organizmie. Codziennie zatruwamy je zanieczyszczeniami przemysłowymi, paleniem tytoniu, narkotykami, alkoholem, nadmiernym spożyciem pokarmu powodującego zakwaszenie organizmu, oraz wieloma innymi działaniami, które mogą zagrozić ich delikatnej równowadze.

Część z nas posiada akwaria (ciała) które ledwo dają radę podtrzymywać naturalne funkcje życiowe, tym niemniej z dnia na dzień udaje im się to. Niestety, skutkuje to coraz poważniejszymi zaburzeniami równowagi i w efekcie jej nieodwracalnym załamaniem, podczas którego mamy już do czynienia z przewlekle wyniszczającymi objawami.

Poziom pH (odczyn kwasowo-zasadowy) naszych wewnętrznych płynów dotyczy każdej komórki naszego ciała. Każde odchylenie pH od równowagi, źle wpływa na organizm. Cały proces metabolizmu zależy od zbilansowanego, zasadowego środowiska naszego organizmu.

Chroniczne zakwaszenie niszczy tkanki ludzkie, powoli wżerając się w dziesiątki kilometrów naszych żył, podobnie jak kwas wżerający się w marmur.

Jeżeli nic z tym nie zrobimy, zainfekuje to wszystkie funkcje i aktywności komórkowe, od bicia serca po wyładowania neuronowe w mózgu.

Podsumowując, nadmierne zakwaszenie źle wpływa na nasz organizm, doprowadzając go do chorób i niewydolności.

You may also like...