Nie musisz być skazany na łysienie

W poprzednich artykułach była mowa o przyczynach łysienia oraz jego rodzajach. Dziś przyszedł czas, by podać ważne informacje na temat zapobiegania i leczenia tej przykrej dolegliwości.

Dlaczego tracę włosy?

Na początek, musisz wiedzieć, że znaczna utrata włosów, nie jest problemem wyłącznie kosmetycznym. Czasem wystarczy jedynie zmienić szampon, który był źle dobrany, lub zawierał składniki, które negatywnie wpływały na skórę głowy oraz włosy.

Jednak, gdy zmiana szamponu na lepszy nie przynosi widocznych rezultatu, na domiar złego masz wrażenie, że problem narasta, musisz koniecznie przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym oraz trybowi życia.

Na pewno wiele razy słyszałeś, że Twoje zdrowie i samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, co znajduje się na Twoim talerzu każdego dnia. Trudno nie przyznać temu racji. Jeżeli Twoja dieta jest uboga w wartościowe produkty, które dostarczą Ci niezbędnych dla zdrowia i dobrej kondycji witamin, minerałów i mikroelementów, trudno się dziwić, że całe ciało zaczyna odczuwać te braki.

Może dawać Ci znaki, które zlekceważysz – a wypadanie włosów jest jednym z takich symptomów. Również dieta bogata w wysoko przetworzone produkty, oraz z dużą ilością soli i cukru nie jest korzystna dla Ciebie. W wyniku przetwarzania cukru pojawiają się „odpady metaboliczne”, które mają silnie kwasowe pH.

Im wyższy poziom kwasowości ma Twój organizm, tym gorzej radzi sobie w codziennym funkcjonowaniu. Pamiętaj o tym.

Jeżeli jesteś na diecie, ona również może być przyczyną utraty włosów. Mądrze przeprowadzone odchudzanie nie wyrządzi szkody Twojemu ciału. Najgorsze, co możesz zrobić to przez wiele miesięcy stosować głodówki, lub dietę eliminacyjną. Znacznie lepiej jest stosować dietę zasadową!

Nawet będąc na diecie, potrzebujesz składników odżywczych, nie chcesz przecież stracić zdrowia, tylko zbędne kilogramy, prawda?

Jeżeli jednak wyżej wymienione przyczyny nie dotyczą Ciebie, kolejnym krokiem jest wizyta u lekarza. Zleci on niezbędne badania – bo zdarza się, że utrata włosów jest symptomem choroby.

You may also like...