Nie lecz otyłości za pomocą tabletek!

W USA uznano, że otyłość to choroba, co pozwala lekarzom przepisywać na nią leki na receptę. Według doktora Roberta Younga, takie podejście może spowodować mnóstwo problemów.

Choroba, czy złe nawyki?

Podejście lekarzy w USA trudno nazwać inaczej, niż niewłaściwe. Dzięki temu, że otyłość jest uznana za chorobę, pacjenci będą zrzucali odpowiedzialność za swoją wagę na lekarzy. Dzieje się tak samo w przypadku innych chorób.

Doktor Young twierdzi, że otyłość i towarzyszące jej dolegliwości (włącznie z cukrzycą i chorobami serca) to nie choroby. Stanowią one sygnał, że prowadzisz niewłaściwy tryb życia.

Otyłość nie polega na tym, że masz za dużo tłuszczu, prawdziwym problemem jest to, że jesz za dużo zakwaszających pokarmów. Twoje ciało gromadzi tłuszcz po to, by chronić się przed nadmiarem kwasów. Wystarczy, że usuniesz je z organizmu, a szybko spalisz tłuszcz.

Jeśli będziesz miał zakwaszony organizm, przyjmowanie leków na receptę nie da żadnych efektów.

Zakwaszenie organizmu przyczyną wszystkich chorób

Największym zagrożeniem dla organizmu jest jedzenie mięsa. Doktor Young mówi wprost – białko zwierzęce prowadzi do uszkodzenia kosmków, co powoduje zwiększony poziom glukozy we krwi. Podobna jest przyczyna chorób układu wieńcowego, ponieważ nic nie wpływa na serce gorzej od kwasowego środowiska.

Zamiast przyjmować tabletki na otyłość, powinieneś zmienić swoją dietę. Zacznij od odkwaszenia organizmu i nie jedz tych pokarmów, które zakwaszają Twoje ciało. Powinieneś pić więcej wody o odpowiedniej kwasowości i zacząć ćwiczyć. Nie ma sytuacji, w której można by polecić pacjentowi leki na otyłość, gdyż nie jest ona chorobą, a objawem.

W USA około 78 milionów dorosłych osób i 12 milionów dzieci jest źle diagnozowanych – pisze doktor Young. Ich choroby można wyleczyć bez przyjmowania leków – wystarczy zmienić dietę. W innych krajach rozwiniętych statystyki są podobne. Wydajemy bardzo duże pieniądze na leki odchudzające, przez co w istocie sobie szkodzimy.

You may also like...