Medytacja pomaga w walce z depresją

Badanie z Wielkiej Brytanii dotyczące skuteczności walki z depresją, które miało skonfrontować tradycyjną buddyjską medytację z kwasowymi lekami antydepresyjnymi wykazało, że to medytacja skuteczniej zapobiega nawrotom choroby. Gazeta „Telegraph” obwieściła, że 15 miesięcy po 8-tygodniowym okresie próbnym, jedynie 47% osób, którzy zaczęli medytować doświadczyło nawrotu choroby; w przypadku pacjentów zażywających wysoko kwasowe antydepresanty było ich 60%.

“Antydepresanty przyjmują ludzie, którzy cierpią na depresję – z reguły w takich przypadkach leki działają” – powiedział profesor Willem Kuyken z Centrum Zaburzeń Nastroju na Uniwersytecie w Exeter. „Leki są bardzo skuteczne w leczeniu symptomów depresji, z tym że w momencie odstawienia, pacjenci są szczególnie zagrożeni nawrotem choroby.”

„Alkaliczna technika medytacyjna znana jako terapia MBCT (terapia medytacji uważności) działa w inny sposób. Pomaga ludziom nauczyć się koncentracji na teraźniejszości (co daje pozytywne alkaliczne efekty), zamiast rozpamiętywania przeszłości czy też myślenia o przyszłości (co w obydwu przypadkach jest kwasowe).” twierdzi doktor Robert O. Young, Dyrektor pH Miracle Living Center w San Diego w Kalifornii. „To nauka umiejętności na całe życie” – dodał Kuyken.

“Dowiedliśmy, że doskonalenie tej techniki, rozwija umiejętność radzenia sobie we wszystkich sytuacjach przez całe życie” – powiedział Kuyken.

“Odkryłem, że gdy zaczynasz stosować dietę alkaliczną składającą się z zielonych napojów i pokarmów, codziennie ćwiczysz i alkalicznie oddychasz, codziennie medytujesz lub się modlisz oraz zażywasz alkaliczne suplementy odżywcze, wkrótce czujesz się o wiele lepiej. A kiedy odczuwasz już ten przypływ lepszej energii, myślisz bardziej pozytywnie i zapominasz o tym, że jesteś przygnębiony. To wszystko może zdarzyć się w przeciągu paru tygodni” – twierdzi dr Young.

Zastosowanie się do poniższych sugestii to najkrótsza droga do pokonania objawów depresji:

1. Zacznij jesć i pić zieloną żywność i zielone napoje. To pomoże oczyścić twój organizm z toksyn znajdujących się w kwasach przemiany materii i kwasowym jedzeniu. Doda Ci to także energii.

2. Pij litr zielone drinki z dodatkiem naturalnej soli.

3. Pij codziennie co najmniej 100 gramów lub 3 do 4 porcji nienasyconego oleju. Wypróbuj tłoczony na zimno olej konopny oraz olej z awokado.

4. Ćwicz codziennie co najmniej przez godzinę. Pocenie się jest bardzo istotne, to jeden z najlepszych sposobów na usuwanie kwasów przemiany materii. Zalecam ćwiczenia na trampolinie, który sprawią, że każda komórka twojego ciała będzie ćwiczyć.

5. Uzupełniaj niedobór tych substancji, których nie mogłeś dostarczyć wraz z dietą.

6. Zażywaj codziennie co najmniej 10 gramów soli mineralnych. To podniesie poziom Twojej energii, pomoże Ci poczuć się lepiej, aż w końcu zapomnisz, że jesteś w depresji.

7. Zacznij medytować albo módl się przynajmniej od 5 do 10 minut, 2 razy w ciągu dnia.

8. Codziennie śmiej się z byle powodu.

9. Wyeliminuj wszystkie kwasowe pokarmy, napoje oraz suplementy z Twojej diety – czyli białka zwierzęce, nabiał, pieczywo, ryż, makaron, bardzo słodkie owoce, sfermentowane jedzenie, cukier w każdej postaci, ocet, enzymy, probiotyki, grzyby, drożdże, orzeszki, kukurydzę, alkohol, czekoladę, wodę gazowaną, napoje gazowane, herbatę oraz kawę.

10. Korzystaj codziennie z sauny na podczerwień.

11. Korzystaj z masażu limfatycznego 2-3 razy w tygodniu.

12. Sprawdzaj pH swojego moczu każdego dnia rano. Upewnij się jego poziom to 7,2 lub wyższy. Jeżeli twoje pH jest niższe niż 7,2, zażyj łyżeczkę soli odkwaszających w od 4 do 6 uncjach wody (przyp. tłum. – 1 uncja = 28,3495231 grama)

13. Zacznij pić bogatą w elektrony wodę o alkalicznym pH 9,5.

14. Zapisz się na zajęcia związane ze sztuką albo zaangażuj się w czynności zgodne ze zdrowym trybem życia. Możesz zacząć uprawiać jakiś sport, np.: tenis, a może podejmij znów naukę w szkole i naucz się czegoś nowego. Dzięki temu, przeniesiesz Twoje myśli z lewej na prawą półkulę.

15. Zaangażuj się w działalność społeczną, dzięki której pomożesz komuś innemu.

16. Przeczytaj więcej o alkalizowaniu Twojego ciała i umysłu oraz wychodzeniu z depresji w naszej książce “Próbowałam już wszystkiego, żeby schudnąć… przełomowy program odchudzający – cud równowagi pH”.

You may also like...