Leki obniżające poziom cholesterolu są przyczyną zawałów serca, udarów mózgu i cukrzycy!

Najnowsze badania pokazują, że im wyższy poziom cholesterolu we krwi tym niższe ryzyko zawału serca lub udaru mózgu.

Brzmi to nieprawdopodobnie…jednak badania wyraźnie wskazują na fakt, że niski poziom cholesterolu we krwi podwyższa ryzyko zawału i udaru mózgu. Ponad 80% ludzi, u których stwierdzono normalny poziom cholesterolu we krwi zapada na choroby serca, w tym na zawały i udary niedokrwienne mózgu.

Co jest przyczyną zawału?

Dr Robert O. Young stwierdza, że przyczyną udarów mózgu, zawałów serca oraz cukrzycy wcale nie jest poziom cholesterolu we krwi a zakwaszająca dieta i styl życia. Poziom cholesterolu, zwłaszcza lipoprotein o niskiej gęstości, które tworzą w organizmie swego rodzaju bufor chroniący krew, tkanki i narządy przed kwasami metabolicznymi i dietetycznymi, jest bardzo ważny. Dlatego też, najlepszym sposobem na ochronę serca i układu krążenia jest utrzymanie zasadowej budowy organizmu poprzez alkaliczną dietę i styl życia.

Niedawno Agencja ds. Jedzenia i Leków wydała oświadczenie, w którym ostrzega przed stosowaniem popularnych leków kontrolujących i obniżających poziom cholesterolu we krwi. Agencja stwierdziła, że leki znane jako statyny mogą powodować liczne działania niepożądane w tym problemy poznawcze czy nawet zaniki pamięci.

Dr Robert O. Young nie zaleca stosowania żadnych leków mających na celu obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Jedynym skutecznym sposobem na utrzymanie zdrowia jest zasadowy styl życia i dieta.

Statyny to obecnie najczęściej stosowany sposób obniżania cholesterolu. Leki na bazie statyn przyjmuje rocznie ponad 20 mln obywateli Stanów Zjednoczonych. Lekarze jednogłośnie twierdzą, że korzyści jakie daje przyjmowanie statyn są dużo ważniejsze niż zagrożenie jakie może powodować ta substancja.

Kwestia wyższego ryzyka zachorowania na cukrzycę jest ważna, jednak lekarze nie nagłaśniają jej. Badania sugerują, że na każde 200 osób leczonych statynami przypada jedna osoba, która zapadnie przez to na cukrzycę. Warto wspomnieć, że cukrzyca jest poważnym czynnikiem mającym wpływ na rozwój licznych chorób serca.

Zawały serca, udary mózgu i cukrzyca to przypadłości, których da się uniknąć. Wystarczy tylko prowadzić zdrowy, alkaliczny tryb życia i zasadową dietę. Trzeba pamiętać o tym, że nasze ciało stara się buforować niebezpieczne kwasy dietetyczne i metaboliczne a cholesterol stanowi jedną z pierwszych barier w walce z zakwaszeniem organizmu.

 

You may also like...