Jak uchronić się przed rakiem?

W poprzednim artykule była mowa o tym, czym jest nowotwór oraz jakie są przyczyny jego powstawania. A zatem, wiemy już, jakie są czynniki, które powodują jego powstawanie. Dla przypomnienia – pierwszą i najważniejszą przyczyną jest długo utrzymujące się zakwaszenie organizmu, uboga dieta – czyli częste spożywanie wysoko przetworzonych produktów, cukru i soli.

Co zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania?

Przede wszystkim przyjrzeć się sobie – własnemu stylowi życia oraz codziennej diecie. Robert O. Young, specjalista w zakresie zdrowego żywienia twierdzi, że na większość trapiących nas chorób pracujemy sami. Żyjemy w ciągłym stresie, jemy wysoko przetworzone produkty pełne niezdrowego cukru i mnóstwa soli, zaś warzywa i owoce goszczą na naszym stole jedynie od święta.

Droga do zdrowia jest inna. Aby cieszyć się dobrą formą, mnóstwem energii oraz witalności należy zdecydowanie zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz tryb życia. Wbrew pozorom nie musi to być wielka rewolucja. Zmiany na lepsze należy wprowadzać stopniowo.

Może zaczniesz od zamiany czekoladowych batoników na świeże i pachnące owoce? Zyska na tym Twój organizm – w taki sposób dostarczysz mu niezbędnych witamin i minerałów. Oraz figura – ponieważ owoce zawierają jedynie cukry proste, które nie powodują tycia.

Warzywa do każdego posiłku to znakomita inwestycja w zdrowie Twoje oraz Twoich bliskich. Bogate w minerały, polifenole, przeciwutleniacze będą doskonałym zamiennikiem kalorycznych i nafaszerowanych chemią fastfoodów. Zobaczysz, jak zmieni się Twoje samopoczucie.

Jeśli raz spróbujesz zdrowego trybu życia, nie będziesz chciał wracać do starych nawyków żywieniowych. Musisz wiedzieć, że spożywając warzywa i owoce, dbasz o równowagę kwasowo – zasadową w organizmie – a ona jest gwarancją zdrowia i pełni sił przez długie lata.

Ważnym elementem prewencji przeciwrakowej jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Dobrze nawodnione komórki szybko i sprawnie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych produktów przemiany materii.

Odpowiednia ilość ruchu na świeżym powietrzu dostarczy niezbędnego tlenu – który ważny jest dla pracy mózgu oraz wszystkich jego organów.

A więc już dziś podejmij tę ważną decyzję i zacznij żyć zdrowo.

You may also like...