Dlaczego łysiejemy? O najczęstszych przyczynach utraty włosów

Utrata włosów jest bardzo przykrą dolegliwością dla każdego, komu się przytrafia. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zmagają się z tym problemem. Częściej dotyka ona jednak mężczyzn. Dlaczego? Najczęściej winny jest testosteron. Tak, tak, panowie, potężny hormon, który ma wiele funkcji w Waszym organizmie, przyczynia się do wypadania włosów.

Jego nadmiar skutkuje osłabieniem włosów a w konsekwencji ich stopniową utratą.

Dlaczego wypadają mi włosy?

Przyczyn może być wiele – dr Robert O. Young, autorytet w dziedzinie zdrowego żywienia jako przyczynę nadmiernego wypadania włosów, oprócz osłabienia, poważnych chorób i skutków ubocznych przyjmowanych leków, czynników genetycznych, złej diety, również zakwaszenie organizmu oraz zbyt duża ilość kwasowych hormonów.

To one w dużym stopniu odpowiadają za utratę włosów. Gdy we krwi znajduje się zbyt duża ilość kwasów, cierpi na tym cały organizm, skóra głowy również. Skąd bierze się ten nadmiar kwasowości w organizmie? Była o tym mowa w poprzednich artykułach, ale dla przypomnienia dodam, że głównym winowajcą jest niewłaściwa dieta, która zawiera duże ilości cukru, soli oraz wysoko przetworzonych produktów – typu fast food.

Tak więc już wiesz, że Twoja dieta ma ogromny wpływ nie tylko na to jak się czujesz, ale także na to jak wyglądasz (pomijając kwestię figury). Twoja skóra, włosy i paznokcie są doskonałą wizytówką stanu Twojego organizmu.

Przyczyną utraty włosów mogą być także występujące na skórze głowy bakterie i grzyby. Brak ważnych minerałów (magnezu, potasu, cynku siarki i manganu) także może sprawić, że włosy ulegną poważnemu osłabieniu i zaczną wypadać.

Nadmierny stres sprawia, że podnosi się poziom kwasowości organizmu, a kwasowość z kolei osłabia organizm i powoduje wypadanie włosów. Warto wspomnieć, że zachwianie równowagi hormonalnej także ma wpływ na stan skóry i włosów.

You may also like...