Czy dieta alkaliczna oznacza rezygnację z picia kawy?

 

Kawa sprzyja zakwaszeniu organizmu. Jednak należy zapamiętać, że dieta alkaliczna polega na stopniowym przejściu, nie na radykalnej zmianie nawyków żywieniowych. Do wszystkiego trzeba dojść stopniowo.

Pamiętaj, każdy krok w kierunku alkalicznego stylu życia jest dobry. Nawet jeśli zredukujesz swoje spożycie kawy z 3 kubków do 1 filiżanki dziennie, to jest to duży sukces.

Wraz z „zaawansowaniem” Twojej zdrowej diety, może się po prostu okazać, że nie masz potrzeby picia kawy. Prawdziwą energię czerpiemy z prawidłowej diety, natomiast kawa daje nam pobudzenie, ale nie regeneruje sił.

Możesz stopniowo zastępować kawę zdrowymi zamiennikami, takimi jak zielona herbata, herbatki ziołowe czy kawa z topinamburu i mniszka lekarskiego.

W jaki sposób zmniejszyć nawyk picia kawy?

Naszym zdaniem, pierwszym krokiem powinno być zapisywanie sobie, jak dużo kawy wypijasz każdego dnia. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jak bardzo jesteśmy zagrożeni zakwaszeniem organizmu i zmniejszymy ilość kawy, jaką wypijamy z powodu nawyków.

Sama kawa ma mniejsze działanie zakwaszające niż dodatki, którą poprawiamy jej smak. Za wszelką cenę unikaj słodzenia kawy i dodawania do niej syropów, a także mleka. Niektóre rodzaje kawy w kawiarniach, mogą zawierać bardzo dużo kalorii, z uwagi na potężną ilość cukru. Z tego powodu, lepiej pić kawę w domu niż w kawiarni.

You may also like...