Czy mój organizm ma właściwe pH?

Zdrowie jest dla każdego z nas priorytetem. Każdy przecież chce przez długie lata cieszyć się pełnią sił i witalnością. Aby było ono trwałe, należy dbać o swój organizm każdego dnia.

Należy zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu, ruchu oraz właściwą ilość kalorii. Warto dobrze się zastanowić nad tym, co znajduje się na naszym talerzu. To właśnie pokarm w dużej mierze odpowiada za nasze zdrowie i samopoczucie.

Dlaczego to takie ważne? To proste. Ponieważ każdego dnia potrzebujesz nie tylko energii, ale przede wszystkim, białka, błonnika (dla prawidłowej pracy jelit) oraz witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowej pracy komórek Twojego ciała.

Istnieją pokarmy, które powodują zakwaszanie organizmu, a są to wysoko przetworzona żywność, duże ilości cukru oraz soli. Gdy wzrasta pH organizmu, a stan ten utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, zaczynasz źle się czuć i chorować.

Warto kontrolować poziom pH swojego ciała. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zrób testy pH – to naprawdę proste

Aby przekonać się, jakie jest pH Twojego ciała należy je sprawdzić. Służą do tego specjalne testy dostępne w aptece. Pozwalają w krótkim czasie otrzymać dokładną i wiarygodną odpowiedź. Możesz być spokojny – badanie to jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie pozostawia żadnych przykrych skutków dla Twojego zdrowia.

Jakie testy powinienem wykonać?

Na rynku są dostępne dwa rodzaje testów – test do badania pH moczu oraz test do badania pH śliny.

Aby zobaczyć, jak pH zmienia się w ciągu dnia, testy można wykonać kilka razy w ciągu dnia.

Test śliny.

Wykonuje się tuż po przebudzeniu. Musisz być na czczo. Nie wolno nic jeść, pić, palić papierosów ani myć zębów. Należy nanieść odrobinę śliny na pasek mierzący pH i odczekać odpowiednią ilość czasu (z pewnością znajdziesz taką informację na opakowaniu).

Następny test wykonujemy po posiłku. Dzięki temu możemy uzyskać wiarygodne informacje na temat zmian pH w ciągu dnia i określić, które potrawy działają zakwaszająco. Kolor paska zmieni się wskazując wynik. Koniecznie go zapisz.

Po lekkim posiłku (złożonego np. z zupy z awokado, jarzynowej, bądź mleka migdałowego) należy odczekać ok. 15 minut i ponownie wykonać test. Odczytaj i zapisz wynik. Dzięki temu będziesz mógł śledzić zmiany.

Test pH moczu

Kolejnym badaniem, które można wykonać, aby sprawdzić poziom pH organizmu jest badanie moczu. Tak jak w przypadku badania śliny, pierwsze powinno zostać wykonane tuż po przebudzeniu. Przed jakimkolwiek posiłkiem.

Kolejne, po następnych posiłkach. Dzięki temu będzie można monitorować wahania poziomu pH. Takie testy są bardzo dobrym źródłem informacji na temat pracy organizmu, oraz tego na ile sprawnie przebiega proces zachowywania jego równowagi kwasowo – zasadowej.

Każdy posiłek oraz napój może mieć wpływ na poziom kwasowości Twojego organizmu. Kiedy jest jej niewielka ilość, problem ze zdrowiem nie wystąpi, ponieważ znakomicie sobie poradzi z neutralizacją.

Ważne informacje na temat interpretacji wyników znajdziesz w następnym artykule.

You may also like...