Czy aspiryna jest dla Ciebie dobra?

Salicylany, które najczęściej przyjmujemy w formie aspiryny, mogą powodować zakwaszenie organizmu. Te tabletki mają działanie silnie zakwaszające i mogą powodować zatrucie. Prowadzą także do powstawania nowotworów.

Salicylany są przyjmowane przede wszystkim w formie aspiryny, traktowanej jako niewinny środek przeciwbólowy. Jest ona podawana nawet małym dzieciom mimo tego, że jest dla nich silnie toksyczna. Według lekarzy, wolno ją przyjmować dopiero od 18 roku życia, a u młodszych osób może spowodować bardzo niebezpieczną chorobę o nazwie zespół Reya.

Przemiany aspiryny

W organizmie kwas acetylosalicylowy przekształca się w kwas salicylowy, który powoduje problemy z zakwaszeniem organizmu. Narusza on równowagę kwasowo-zasadową organizmu i zwiększa produkcję kwasów organicznych w tkankach. Chodzi przede wszystkim o toksyczny kwas mlekowy będący jedną z przyczyn nowotworów. Dodatkowo tabletka aspiryny może przykleić się do śluzówki w układzie pokarmowym i spowodować jego uszkodzenie. Czy dalej uważasz, że aspiryna jest dobrym rozwiązaniem na każdy rodzaj bólu?

Czy aspiryna zmniejsza ból?

Ponieważ aspiryna zwiększa wydzielanie kwasu mlekowego, jej zażywanie powoduje, że w tkankach dochodzi do jeszcze większego zakwaszenia. W takim miejscu pojawia się stan zapalny, który prowadzi następnie do rozpadu krwinek czerwonych. Taki stan może doprowadzić nawet do anemii. Ból prowadzi do zwiększenia kwasowości środowiska, natomiast kwasowe środowisko zwiększa ból. Koło się zamyka. Z tego powodu hamowanie bólu za pomocą kwasowej aspiryny jest dolewaniem benzyny do ognia.

Jedynym sposobem na wyleczenie bólu jest zmniejszenie zakwaszenia organizmu. Metodą, by uzyskać taki stan, jest zastosowanie wody alkalicznej. Doktor Robert O. Young proponuje w tym celu zastosowanie wody, która ma pH 9,6 i zawiera dużo elektronów. To znacznie bardziej naturalny środek niż przyjmowanie tabletek zakwaszających organizm.

You may also like...