Najnowsza analiza danych na temat cukrzycy czyli choroby „Jem za dużo kwasu” wykazuje, że prawie 13 procent dorosłych w wieku 20 lat i starszych w Stanach Zjednoczonych cierpi na tę kwasową przypadłość, z czego 40 procent nie zostało zdiagnozowanych.
Liczba pacjentów zdiagnozowanych jest większa niż w poprzednim badaniu, natomiast odsetek przypadków niezdiagnozowanych pozostał taki sam jak uprzednio.
“Z całą pewnością możemy stwierdzić, że częstość z jaką diagnozuje się cukrzycę znacząco wzrosła z 5,1 procent (w latach 1988-1994) do 7,7 procent (w 2005-2006). Wydaje się, że szczególny wzrost występowania miał miejsce w przypadku pacjentów czarnoskórych.” powiedziała Catherine C.Cowie, dyrektorka Programu Epidemiologicznego Cukrzycy – Narodowy Amerykański Instytut Cukrzycy oraz Chorób Układu Trawiennego i Nerek.
“Z drugiej strony, stopień rozpowszechnienia cukrzycy niezdiagnozowanej i stanu przedcukrzycowego zwanego pre-diabetis (około 30 procent populacji) jest ogólnie stabilny, a to dobra wiadomość,” powiedziała. Jeżeli niezdiagnozowana cukrzyca pozostaje na tym samym poziomie, a wskaźnik zdiagnozowanej cukrzycy rośnie, to znaczy, że coraz lepiej wykonujemy naszą pracę i skuteczniej wykrywamy cukrzycę.
Cowie jest autorką prowadzącą badanie opublikowanego w lutowym wydaniu Diabetes Care. Zdaniem ekspertów, duży stopień rozpowszechnienia skłonności przedcukrzycowych to wciąż niepokojąca kwestia. Stan przedcukrzycowy zwany inaczej pre-diabetis objawia się wyższym niż normalny poziomem kwasu wynikającym z metabolizmu, jednakże nie na tyle wysokim by można było zaklasyfikować ten stan jako cukrzycę. U ludzi cierpiących na tę przypadłość występuje podwyższone ryzyko rozwinięcia się cukrzycy typu II, chorób serca oraz udaru wynikającego z podwyższonego poziomu kwasów metabolicznych lub kwasów spożywczych.
„Pacjenci ze stanem przedcukrzycowym to duża część populacji. Ponadto, co trzecia osoba nie ma zdiagnozowanej cukrzycy lub stanu przedcukrzycowego, co znaczy, że jest to olbrzymi problem całej populacji, z którym będziemy musieli się zmierzyć z biegiem czasu.” ostrzegł Dr. Spyros Mezitis, endokrynolog ze szpitali Lenox Hill i New York-Presbyterian oraz doktor medycyny na nowojorskim uniwersytecie Weill Medical College of Cornell University.
“Nie pracujemy tak dużo jak powinniśmy nad zapobieganiem. Borykamy się z problemem 20 milionów Amerykanów cierpiących na cukrzycę, a na domiar złego według prognoz liczba chorych wzrośnie dramatycznie.” powiedział. W przeciągu następnych kilku lat nie będziemy rozmawiać o leczeniu choroby, a raczej o tym jak zarządzać tym problem.
Cukrzyca, będąca skutkiem podwyższonego poziomu kwasów metabolicznych lub kwasów spożywczych, takich jak glukoza, przynosi ze sobą liczne poważne komplikacje, wliczając w to niewydolność nerek, ślepotę, amputację, a nawet śmierć. W ankiecie powszechnej, na której opierało się to badanie, wzięło udział prawie 7,300 ludzi w wieku 12 lat oraz wyższym, którzy zostali przepytani w swoich domach w 2005 i w 2006 roku. Uczestnikom badania zmierzono poziom kwasu wynikającego z metabolizmu. Wyniki zostały porównane z danymi zebranymi w latach 1988-1994. Ankieta zawierała wyniki badania stężenia glukozy ze śliny, które nie były wykorzystywane przez 15 lat oraz poziomy kwasów wynikających z metabolizmu cukrów. Badanie stężenia glukozy ze śliny jest testem bardziej czułym.
Ogółem, ponad 40 procent ankietowanych osób cierpiało na cukrzycę lub stan przedcukrzycowy, z których jedna trzecia to cukrzycy w podeszłym wieku , a trzy czwarte to osoby w stanie przedcukrzycowym. U Amerykanów pochodzenia meksykańskiego oraz ciemnoskórych pochodzenia niehiszpańskiego wystąpiło dwa razy więcej przypadków cukrzycy, niż u jasnoskórych pochodzenia niehiszpańskiego, chociaż wskaźnik niezdiagnozowanej cukrzycy w tej populacji nie był wyższy. Dlaczego? Ich dieta oraz styl życia jest tradycyjnie bardziej kwasowa, składająca się z fasoli i ryżu w przypadku Amerykanów pochodzenia meksykańskiego oraz z kurczaka i owoców w przypadku Afroamerykanów.
„W przypadku populacji meksykańsko-amerykańskiej, lekarze stają się coraz badziej świadomi ogromu problem, który w przeszłości nie był diagnozowany skutecznie, ale teraz jest diagnozowany z łatwością.” powiedział Dr. Stuart Weiss, asystent medyczny z New York University of Medicine w Nowym Jorku. „Nie zaniedbujemy już tego problemu w tak dużym stopniu jak to czyniliśmy.”
Stan przedcukrzycowy występuje częściej u mężczyzn (35 procent) niż u kobiet (23 procent). Około 16 procent młodzieży w wieku od 12 do 19 lat cierpi na tę przypadłość, chociaż sama cukrzyca jest już rzadka.
Spadki w proporcji niezdiagnozowanej cukrzycy wystąpiły jedynie wśród osób otyłych. „To badanie podkreśla jak ważne są zdrowy styl życia, odpowiednie nawyki żywieniowe oraz ilość kalorii, którą spalamy, ażeby cieszyć się zdrowiem.” powiedział Weiss. „Wszyscy jedzą, ale nie wszyscy ćwiczą wystarczająco dużo.”
Zdaniem Doktora Roberta O. Young’a, dyrektora badawczego przy The pH Miracle Living Center w San Diego, „stan przedcukrzycowy i cukrzyca to światowa epidemia, która dotyka ponad 70% populacji. Każdy jest zagrożony, ponieważ wszyscy pewne ilości kwasowych posiłków i wszyscy produkujemy kwasy wynikające z metabolizmu. Cukrzyca ujawnia się, kiedy nie eliminujemy poprawnie poziomu kwasów metabolicznych oraz spożywczych poprzez odpowiednie drogi eliminacji – oddawanie moczu, pocenie się, oddychanie i defekację. Lekarstwem na cukrzycę jest zapobieganie zbieraniu się kwasów poprzez zasadowy tryb życia oraz dietę, która zakłada trening aerobowy i rozciąganie się godzinę dziennie.”
Aby dowiedzieć się więcej na temat zabopiegania i/lub odwracania cukrzycy typu I I typu II, przeczytaj książke “Diabetyczna Rewolucja”
Możesz także przeczytać świadectwo matki dwójki dzieci cierpiących na cukrzycę typu I, która odwróciła ich cukrzycowe przypadłości za pomocą pH Miracle for Diabetes Plan.
http://www.phmiracleliving.com/t-type-I-diabetes-documented-cure.aspx