Jakie pochodzenie ma rak? Gdzie rak ma swój początek, w szczególności rak piersi?
Powstawanie tkanki nowotworowej ma wiele przyczyn wtórnych oraz tych wynikających z naszych wyborów, jednak możemy wyszczególnić główne źródło jej pochodzenia. W kilku słowach – główną przyczyną zmian nowotworowych w naszych tkankach jest nadmierne zakwaszenie krwi, a następnie tkanek spowodowane kwasowym stylem życia oraz kwasowymi wyborami dietetycznymi. Powstawanie nowotworów jest konsekwencją naszych wyborów w sferze żywieniowej oraz naszego sposobu myślenia. Rak jest kwasem w stanie płynnym, czyli toksycznym produktem ubocznym tego, co jemy oraz tego jak myślimy; a poza tym kwasów pochodzących ze środowiska zewnętrznego, przemiany materii oraz zużycia energii.
Aby znaleźć źródło przyczyn raka piersi powinniśmy skoncentrować się na momencie, gdy organizm przestaje być zdolny do usuwania kwasowych odpadów normalnymi drogami wydalania. Kiedy tak się dzieje, kwasy zaczynają gromadzić się w tkance tłuszczowej, np. w tkance tłuszczowej znajdującej się w gruczole piersiowym.
Mówiąc o lekarstwie na raka piersi, mam więc na myśli zapobieganie, czyli ograniczenie do minimum kwasowości w naszym życiu i naszych wyborach jedzeniowych oraz utrzymanie drożności kanałów eliminacji, tak żebyśmy nie mieli problemów z pozbywaniem się nadmiaru kwasów związanych z przemianą materii.
W 1966r. na dorocznym spotkaniu noblistów w Lindau w Niemczech jednym z prelegentów był dr Otto Warburg, laureaut Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny (w 1931r.) za odkrycie budowy i działania enzymów oddechowych w komórkach oraz odkrywca procesów fizjologicznych w komórkach nowotworowych. W swoim przemówieniu Dr Warburg określił następujące przyczyny rozwoju raka: “Podstawową przyczyną raka jest zastąpienie oddychania tlenowego normalnych komórek ciała poprzez fermentację cukrów.
Wszystkie zdrowe komórki organizmu odżywiają się tlenem, podczas gdy podstawowym źródłem energii komórek nowotworowych jest glukoza. Te pierwsze nazywane są przez to aerobami obligatoryjnymi (tlenowcami), a te drugie to anaeroby fakultatywne (beztlenowce względne). Z punktu widzenia fizyki oraz chemii organicznej powyższa różnica między normalnymi i nowotworowymi komórkami ma niebagatelne znaczenie. Tlen, czyli gaz, który daję energię roślinom i zwierzętom w przypadku nowotworów zostaje zdetronizowany i zastąpiony reakcją wytwarzającą energię, która charakteryzuje najniższe formy życia – tak właśnie można opisać fermentację glukozy.”
Podsumujmy zatem, jak należy rozumieć powstawanie komórek nowotworowych: Rak to nie komórka, ale trujący kwas w stanie ciekłym. Komórka nowotworowa, to komórka, która została zniszczona lub zatruta poprzez nadmiernie kwasową przemianę materii, środowisko zewnętrzne albo żołądkowo-jelitowe kwasowe produkty uboczne.
Redefiniując kolejne stany zdrowotne – guz to mechanizm obronny organizmu, który otacza zniszczone lub zatrute komórki wystawione na nadmiar kwasu, który nie został właściwie usunięty poprzez wydalanie moczu, pocenie się, defekację oraz oddychanie. Zatem guz to rozwiązanie naszego organizmu, który próbuje ochronić zdrowe komórki i tkanki. Z kolei rak jest systemową dolegliwością związaną z nadmiernym zakwaszeniem, która atakuje najsłabsze obszary ciała – a nie problemem punktowym z przerzutami.
Ogniska przerzutów mają związek z kwasami niszczącymi inne komórki, co może przypominać zgniłe jabłko, które psuje paletę zdrowych. Nie ma takiej rzeczy jak komórka rakowa – ta nazwa może określać jedynie komórkę, która niegdyś była zdrowa, ale została zniszczona kwasami związanymi z przemianą materii lub pochodzącymi wprost z jedzenia. Guz nie jestem niczym złym – to rozwiązanie organizmu mające na celu ochronę tych wciąż zdrowych komórek i tkanek. Jak rozwiązać problemy związane z kwasowymi płynami, które zatruwają komórki naszego ciała, co określane jest przez medycznych uczonych mianem raka? Jedynym sposobem jest hiper-perfuzja tkanek za pomocą płynów alkalicznych, zasadowy tryb życia i odżywiania.
Reasumując, organizm człowieka ma zasadową strukturę, ale jego funkcje są kwasowe, a więc jeżeli chcemy zachować nasze zdrowie, powinniśmy zadbać o równowagę kwasowo-zasadową.
Czy dieta i styl życia mają coś wspólnego z rakiem?
Absolutnie tak!
Rak nie jest czymś pojawiającym się znikąd, to coś, co wynika z naszych codziennych wyborów, tego co jemy, co pijemy, jak myślimy oraz jak żyjemy. Możemy wybrać zasadowy tryb życia i odżywiania, co pozwoli nam cieszyć się zgrabnym i zdrowym ciałem albo – trzymać się kwasowego trybu życia i diety, co będzie powodem wszystkich naszych bóli, cierpień oraz dolegliwości związanych z kwasami przemiany materii. Oto co powiedział, C. Everett Koop, były naczelny chirurg USA, na temat odżywiania: „Twój wybór diety wpływa na twoją długoterminową zdrowotność bardziej niż jakiekolwiek działanie, które podejmujesz.”
Jeżeli możemy zabopiec rozwojowi raka, jak to zrobić?
Wielokrotnie powtarzam, że lekarstwo, które poradzi sobie z tkanką nowotworową, nie będzie związane z terapią, ale znajdziemy je w profilaktyce. Ta profilaktyka zadziała gdy przestawimy się na zdrowszy tryb życia oraz zdrowszą dietę. Stany nowotworowe mają konsekwencje w wyborach jakie podejmujemy. Przykładowo, jeżeli masz zamiar stuprocentowo obniżyć ryzyko powstawania tkanki nowotworowej w twoich płucach, powinieneś przestać palić oraz zadawać się z ludźmi, którzy palą. Bierne palenie jest tak samo szkodliwe i kwasowe dla tkanki płucnej. Jeżeli nie chcesz, aby nowotwory powstały w twojej wątrobie, przestań pić alkohol czy też gazowane napoje. Gdy nie chcesz mieć raka trzustki, przestać jeść cukier. Jeżeli zależy Ci na zdrowych jelitach, nie jedz białek. Czy nie jest to niewiarygodnie proste?
Poniżej dam Państwu przykłady paru badań z całego świata, który poświadczają trafność moich własnych odkryć:
Badanie ludzkiego organizmu z Harbin Medical College w Chinach
Rezultat: Kapusta to najbardziej istotny pojedynczy składnik pokarmowy, jeżeli chodzi o obniżenie ryzyka związanego z rakiem żołądka.
Badanie palaczy tytoniu z Włoch
Rezultat: U palaczy, którzy spożywali zielone, liściaste warzywa (oraz inne) odnotowano trzykrotnie niższe ryzyko raka płuc, aniżeli u palaczy, wśród których warzywa nie stanowiły istotnego elementu ich jadłospisu.
Badanie z Hebel Cancer Institute w Chinach
Rezultat: Czosnek, cebula oraz pomidory mają własności powstrzymujące mutacje komórek spowodowane typowymi lekami stosowanymi w chemioterapii… podłoże tej teorii to udowodniowy zbiór wniosków, który wskazuje na chemioterapię jako przyczynę mutacji komórek oraz rozwój innych typów raka w późniejszym życiu.
Badanie z Mayo Clinic
Rezultat: Pacjenci z rakiem leczeni poprzez radioterapię mogą istotnie poprawić swoje wyniki dzięki optymalnie ułożonej diecie warzywnej.
Badanie z Uniwersytetu Medycznego w Atenach
Rezultat: Kobiety, które spożywają najmniej warzyw dziesięciokrotnie częściej mają raka piersi, niż te kobiety, które spożywają najwięcej warzyw.
Badanie ludzkiego organizmu z uniwersytetu w Australii
Rezultat: Spożywanie kapusty, marchwi oraz zielonych, liściastych warzyw stanowi istotą obronę przed rakiem okrężnicy.
Badanie z Aichi Cancer Institute w Japonii
Rezultat: Jedzenie warzyw obniża ryzyko raka szyjki macicy oraz raka piersi.
Badanie z Cancer Control Agency of British Columbia
Rezultat: Jedzenie warzyw zdecydowanie ogranicza występowanie przypadków raka piersi
Czy jeżeli mam już raka takiego jak rak piersi, okrężnicy, płuc lub prostaty – czy jestem w stanie odwrócić jego przebieg w naturalny sposób?
Absolutnie tak! Wytłumaczyłem już Wam, że przyczyną wszelkiego rodzaju zmian nowotworowych jest ukyte zakwaszenie tkanek. Mając tę wiedzę możemy zacząć odwracać, regenerować i zapobiegać konsekwencjom kwasowych wyborów, zamieniając je na bardziej zdrową, zasadową alternatywę. W rozdziale jedenastym naszej najnowszej ksiązki „Próbowałam już tylu diet… Przełomowy program uzdrawiający – cud równowagi pH” znajdziecie harmonogram działań, który możecie zastosować, aby osiągnąć zdrowsze i bardziej enegetyczne ciało, wolne od wszelkiego rodzaju chorób i dolegliwości.
Na zakończenie, chciałbym podzielić się z Wami moją wizją medycyny dwudziestego pierwszego wieku. Według niej jednym z cząstkowych celów medycyny powinno zostać zapobieganie chorobom i promocja zdrowia oraz ćwiczeń fizycznych, zamiast koncentrowanie całej naszej uwagi na diagnozie oraz leczeniu chorób. Mam głębokie przekonanie, że ostatecznym celem medycyny jest wspieranie ludzi w ich własnym procesie odkrywania fundamentów swojego zdrowia.
Jednym z takich fundamentów jest świadomość, że prawdziwe źródło korzystnej formy, radości i satysfakcji, której szuka każdy z nas, znajduje się w umysłach i sercach każdego z nas. Chodzi o nasze uczucia i naszego ducha – czyli nie o materialny świat. Wszyscy ludzie powinni wyzwolić się od przekonania, że szczęście daje się znaleźć jedynie w świecie materialnym. Takie podejście wymaga od nas przestawienia się na bardziej duchową wizję nas samych, ale też całej ludzkości. Dbajmy o nasze ciała, traktujmy je z uwagą i miłością, a wtedy uda na m się odkryć ich nienamacalny, duchowy wymiar, co pozwoli nam żyć i pracować bez strachu czy też stresu – będąc wreszcie w pełni wolni.
Autor tekstu: Dr Robert O. Young. Tłumaczenie: Cud pH – oficjalny przedstawiciel dr Younga na terenie Polski. Rozpowszechnianie wszelkich treści zamieszczonych na stronie Cud pH jest dozwolone pod warunkiem umieszczenia aktywnego linku do strony www.cudph.pl.