Wszystkie te choroby są spowodowane zakwaszeniem organizmu, które powoduje problemy z otoczką mielinową komórek nerwowych. Jej zadanie to zwiększanie szybkości impulsów nerwowych. Gdy osłonka mielinowa ulega uszkodzeniu, impulsy rozpraszają się i nie docierają do właściwego miejsca.
Mechanizm uszkadzania osłonek mielinowych
Osłonki mielinowe ulegają zniszczeniu pod wpływem glukozy, kwasu mlekowego, aldehydu octowego i alkoholu, metali ciężkich, a także innych substancji o charakterze kwasowym.
Białe krwinki powodują kumulowanie się tych substancji w osłonkach mielinowych, co prowadzi do ich stanu zapalnego. Stan zapalny można uznać za jeszcze jedną formę zakwaszenia organizmu. Robert Young zauważył, że gdy cierpimy na stan zapalny, odczuwamy wiele problemów związanych z układem nerwowym:
-
problemy ze wzrokiem
-
osłabienie mięśni
-
depresję
-
problemy z mową i koordynacją ruchową
-
zmęczenie
-
utrudnione zapamiętywanie
-
utratę równowagi
-
gorączkę
-
bóle mięśniowe
Podobne objawy, ale w znacznie bardziej nasilonej formie, występują w chorobie Parkinsona, Alzheimera i stwardnieniu rozsianym. Nauka popełniła błąd, nazywając je oddzielnymi nazwami, bo są one tak naprawdę spowodowane zakwaszeniem organizmu.
Czy jest szansa dla chorych?
Każda komórka w organizmie człowieka może się odbudować, jeśli tylko dostanie odpowiednie składniki odżywcze. Musisz mu dostarczać alkaliczną wodę, dużą ilość warzyw i zdrowych tłuszczy. Dzięki temu poprawisz funkcjonowanie komórek organizmu i z czasem czerwone krwinki krwi będą w stanie zregenerować osłonki mielinowe w komórkach. Dietę warto wspomagać preparatami, które zawierają zdrowe składniki (jak błonnik, witaminy, minerały i chlorofil) w formie skoncentrowanej.
Warto uzupełniać swoją dietę w glutation, który ma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne i neutralizuje kwasy. Jedynym sposobem na poprawę zdrowia jest całkowita zmiana sposobu odżywiania i stylu życia, czyli odkwaszenie organizmu.