Choroba wywołana przez wirus Ebola, gorączka krwotoczna Ebola lub po prostu
ebola, to według aktualnej medycznej interpretacji kwasowa choroba dotykająca ludzi oraz innych naczelnych z nieznanym, oddzielonym antygenem.
Objawy zaczynają się od dwóch dni, aż do trzech tygodni od zakażenia i obejmują gorączkę, ból gardła, bóle mięśniowe i ból głowy. Zazwyczaj dochodzą do tego wymioty, biegunka i wysypka wraz z obniżoną sprawnością wątroby i nerek, co spowodowane jest zakwaszeniem oraz niewłaściwą eliminacją żywieniowych i/lub metabolicznych odpadów kwasowych. W tym momencie rozwoju choroby, osoby o wysokim stopniu zakwaszenia mogą zacząć krwawić wewnętrznie i
Naukowcy ukuli teorię, że ebolą można się zarazić poprzez kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi zainfekowanego zwierzęcia, ale jak dotychczas nie została ona potwierdzona. Przenoszenie choroby w powietrzu nie zostało udokumentowane, jeżeli chodzi o naturalne środowisko. Sądzi się, że owocożerne nietoperze przenoszą wirusa albo jad kwasowy, same nie będąc zarażone. Również ta teoria wymaga potwierdzenia, tak samo jak zależność,
że w momencie kiedy człowiek jest podejrzewany o zainfekowanie, choroba może przenosić się między ludźmi. Naukowcy sugerują także (co znowu nie jest udowodnione), że mężczyźni, którzy wyszli z choroby, przez około dwa następne miesiące, będą zarażać przenosząc ją w spermie.
By zdiagnozować ebolę, zazwyczaj najpierw wyklucza się inne choroby o identycznych symptomach takich jak: malaria, cholera oraz inne kwasowe gorączki krwotoczne. By potwierdzić tę wyjątkowo trudną diagnozę, próbki krwi są poddawane testom na wirusowe przeciwciała. Postępowanie wygląda właśnie w ten sposób, dlatego, że jak dotąd nie udało się odseparować wirusa czy wirusowego RNA, a następnie zidentyfikować go używając metody naukowej zawartej w postulatach Kocha (podstawowe reguły diagnostyczne).
Biorąc pod uwagę, kwasowe objawy zatrucia ebolą, skupienie się na przywracaniu zasadowej struktury ciała wydaje się być bardziej roztropne, niż leczenie pod kątem jakiejś konkretnej choroby lub samych objawów chorobowych nieznanego lub niezidentyfikowanego patogenu. Podobnie w przypadku HIV, HPV (wirus brodawczaka ludzkiego), wirusa zapalenia wątroby typu C oraz eboli – z powodzeniem możemy zastosować kurację obejmującą następujące etapy: 1) detoksykacja oraz otwarcie kanałów eliminacji, 2) leczenie jelit, 3) odbudowa zdrowej krwi, 4) zapewnienie alkalicznego przepływu w tkankach.
By dowiedzieć się więcej o wirusach przeczytajcie Państwo pozycje: „A Second Thought About Viruses”, „Vaccines and the HIV/AIDS Hypothesis”, książkę dra Duesberga na temat wynalezienia wirusa AIDS, co również ma związek z ebolą, a także artykuły i aktualizacje pH Miracle.
Źródła:
1) „Ebola virus disease Fact sheet N°103”. World Health Organization. 2014-03-01. Retrieved 2014-04-12.
2) Jump up to: a b „2014 Ebola Virus Disease (EVD) outbreak in West Africa”. WHO. 2014-04-21. Retrieved 2014-08-03.
3) Jump up to: a b C.M. Fauquet (2005). Virus taxonomy classification and nomenclature of viruses; 8th report of the International Committee on Taxonomy of Viruses. Oxford: Elsevier/Academic Press. p. 648. ISBN 9780080575483.