Woda jest podstawą zdrowej diety, bez względu na to, jaki rodzaj diety preferujesz. W diecie odkwaszającej organizm kluczowa jest oczywiście woda alkaliczna, czyli taka, której pH jest wyższe od 7.5. Woda alkaliczna wspomaga odkwaszanie organizmu i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania każdego organu i każdej komórki ciała. Możesz ją bez problemu przygotować w warunkach domowych. Jak? Poniżej znajdziesz trzy propozycje.
Alkaliczny jonizator wody
Alkaliczny jonizator wody pHydro Jug >> z wyglądu przypomina dzbanek filtrujący, lecz w praktyce jest czymś znacznie więcej. Spełnia on cztery podstawowe funkcje:
- oczyszczanie wody – usuwa 99,9% chloru, fluorków, bakterii, ołowiu, miedzi, aluminium, rtęci, kadmu, arsenu, azotu,
- alkalizowanie wody – zmienia zasadowość wody nawet do pH 9.5,
- jonizowanie wody,
- strukturalizowanie wody.
Te cztery funkcje sprawiają, że woda pochodząca z pHydro Jug jest nie tylko smaczna, ale również wspierająca zdrowie. Warto dodać, że trwałość filtra szacuje się na 1100 litrów wody, co jest wystarczające na 7-12 miesięcy, w zależności od liczby osób w rodzinie.
Krople odkwaszające PuripHy
Innym sposobem na szybkie uzyskanie alkalicznego odczynu wody jest użycie odkwaszających kropli PuripHy >> Działanie suplementu jest wyjątkowo silne – wystarczy już 5-8 kropli do zalkalizowania 1 litra wody, co sprawia, że suplement jest bardzo wydajny i wystarcza na długo. Buteleczka PuripHy jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można wziąć ją ze sobą w podróż bez zbytniego obciążania bagażu.
Cytryna z solą
Innym, najtańszym, lecz równocześnie najbardziej czasochłonnym sposobem na wodę alkaliczną, jest samodzielne przygotowanie mikstury z cytryny i soli. Oto przepis.
Składniki:
- 1 łyżka soli (najlepiej himalajskiej)
- 2 litry wody (najlepiej filtrowanej)
- 1 cytryna (najlepiej z ekologicznych upraw)
- 1 duży słoik lub dzbanek
Sposób wykonania:
- Napełnij słoik wodą, następnie pokrój cytrynę w plastry (nie wyciskaj soku) i wrzuć do słoika z wodą.
- Wsyp sól i zakręć słoik.
- Zostaw słoik w temperaturze pokojowej na czas od 12 do 24 godzin. Po tym czasie woda już osiądzie.