Doktor Robert Young pisze na swoim blogu, że uwielbia jabłka, ale nie je ich zbyt często. Jabłka są słodkie i orzeźwiające, chrupią podczas jedzenia i są bardzo tanie. Matki często wkładają jabłka do dziecięcych plecaków, ponieważ według nich, jabłka są organicznym, zdrowym jedzeniem. Ostatnio jemy je także z powodów politycznych. Niestety, jabłka mają sporo wad i nie należy ich jeść zbyt często. Za chwilę dowiesz się, dlaczego.
Jak działa cukier zawarty w jabłkach?
Jabłka zawierają fruktozę, cukier prosty, który prowadzi do zakwaszenia organizmu. Jak już pewnie wiesz, zakwaszenie organizmu jest przyczyną chorób i prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia. Jeśli chorujesz na anemię i jesz pokarmy, które zakwaszają organizm, anemia się pogłębi. Zakwaszenie sprawia, że jesteś otyły, masz depresję lub nowotwór. Jeśli poziom pH w organizmie jest nieprawidłowy, dochodzi także do osteoporozy, ponieważ wapń jest odzyskiwany z kości i odkłada się jako płytka miażdżycowa i zwapnienia w innych organach.
Doktor Robert Young pisze na swoim blogu, że je jabłka rzadko – gdy jest głodny i gdy nie ma pod ręką warzyw. Odstawienie słodkich owoców jest zdrowe, ponieważ nie mają one zbyt wielu składników odżywczych. Jabłka nie wpływają na tworzenie komórek ani krwi, a ilość witamin, w porównaniu do ilości cukru, które dostarczają, jest bardzo mała.
Czy jeść jedno jabłko dziennie?
Przez wiele lat powtarzano, że jedzenie jednego jabłka dziennie, pozwala na uchronienie się od wizyty u lekarza. Zasady diety zasadowej wskazują na nieprawdziwość tego stwierdzenia – jeśli będziesz objadał się jabłkami, Twój organizm będzie bardziej zakwaszony i zaczniesz chorować.
Robert Young wie o tym, że to stwierdzenie wielu osobom wyda się ekstremalne, jednak dzisiejsze czasy wymagają takiego podejścia. Nowotwory, zaburzenie odporności i osteoporoza to równie ekstremalny stan.
Wszystkie cukry są szkodliwe, dlatego warto je wyeliminować z diety. Źródło węglowodanów nie ma znaczenia – cukier to zawsze cukier.