Zrozum, dlaczego masz mdłości

Wiele osób wierzy w „nowoczesną” medycynę, jednak mimo to miliardy ludzi na całym świecie chorują. Według doktora Roberta O. Younga wynika to z faktu, że lekarze nie chcą zrozumieć podstawowych zasad funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jako przykład takiej niezrozumiałej dolegliwości podaje on mdłości.

Jeszcze żaden z lekarzy hołdujących tradycyjnej medycynie nie pokusił się o zbadanie natury tego problemu. Jeśli tylko przypomnisz sobie zasady diety zasadowej, od razu zrozumiesz, skąd biorą się mdłości.

Co powoduje mdłości?

Mdłości są spowodowane tym, że w organizmie brakuje zasadowej substancji – węglowodanu sodu, który jest odpowiedzialny za równowagę pH. Mdłości odczuwamy zazwyczaj wtedy, gdy zjemy pokarm o działaniu zakwaszającym, dlatego nic dziwnego, że organizm domaga się wyrównania pH.

Najważniejszym organem produkującym wodorowęglan sodu jest żołądek, dlatego zaraz po przejedzeniu pojawiają się problemy z bólem brzucha i mdłościami. Dochodzi wtedy do zaburzeń trawienia – pokarm do strawienia potrzebuje dużej ilości kwasu chlorowodorowego, natomiast żołądek produkuje wodorowęglan sodu, który go zobojętnia. Człowiek czuje się wtedy źle i ma mdłości.

Jakie jest lekarstwo na mdłości?

Najprostszym rozwiązaniem jest utrzymywanie prawidłowego poziomu pH organizmu, co wiąże się z dietą zasadową. Osoby, które się do niej stosują, nie mają problemów z trawieniem i mdłościami.

Niektóre sposoby wymyślone przez ludzi są bardzo proste i dobrze się sprawdzają – przykładem jest leczenie problemów żołądkowych za pomocą sody oczyszczonej. Dzięki tej substancji możesz szybko unormować poziom pH w organizmie i pozbyć się dolegliwości żołądkowych.

Środki stosowane na zgagę to nic innego, jak połączenie kilku substancji o działaniu odkwaszającym w formie do ssania. Zamiast leczyć zgagę – zapobiegaj jej.

You may also like...