Zmiany w polskich sklepikach szkolnych – mniej zakwaszającego jedzenia

W sieci zawrzało, po wprowadzeniu w życie ustawy, która zakazuje sprzedaż śmieciowej żywności. Naszym zdaniem, to jeden z najlepszych pomysłów, na jaki wpadł polski rząd od wielu lat.

Ktoś w rządzie zauważył, że produkty, które były sprzedawane w szkolnych sklepikach, są bardzo silnie zakwaszające. Nic dziwnego, że dziś tak dużo ludzi jest otyłych, skoro w szkołach można było do tej pory kupić:

  • chipsy

  • słodzone napoje

  • kanapki z białego pieczywa z tłustymi wędlinami

Zmienił się też sposób, w który przygotowuje się jedzenie na szkolnych stołówkach, ponieważ zniknęły z nich kostki rosołowe i inne, sztuczne przyprawy.

W Polsce 20% dzieci cierpi na otyłość, a chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że to prosta droga do pojawienia się takich chorób, jak cukrzyca, nowotwory czy problemy z sercem.

Prawidłowe żywienie – jeszcze długa droga

Naszym zdaniem, zmiany idą w dobrym kierunku, ale i tak jest wiele do poprawienia, jeśli chodzi o dietę najmłodszych. Błędy popełniają przede wszystkim ich rodzice, już od wczesnego dzieciństwa karmiąc dzieci dosładzanymi produktami, które dostarczają mnóstwo węglowodanów. Zmiany w sklepikach szkolnych idą w dobrym kierunku, ale w produktach dla dzieci wciąż będzie dużo soli, białka i węglowodanów. Nowe przepisy poprawiły sytuację, ale tylko w niewielkim stopniu, ponieważ dzieci mogą kupić (i kupują) słodycze i inne szkodliwe produkty w innych sklepach. Potrzebna jest zatem podobna reforma, jak w USA, gdzie plaga otyłości przybrała największe rozmiary.

Wszyscy wiemy, jak dieta przekłada się na zdrowie dzieci. Pociechy często chorują, już od najmłodszych lat mają problemy ze skórą (na przykład atopowe zapalenie skóry), drogami oddechowymi i zaparciami. Wszystkim tym objawom można zapobiegać, eliminując z diety produkty o działaniu zakwaszające.

Warto uzupełniać dietę dzieci w Zielone Proszki doktora Younga, zawierające skoncentrowane minerały i witaminy o działaniu odkwaszającym. Możesz je kupić w naszym sklepie internetowym. Zasady diety zasadowej poznasz na naszym blogu, lub z książek doktora Roberta Younga.

You may also like...