Zakwaszenie organizmu

Czujesz się przygnębiony, nie masz siły i ciągle chorujesz? Nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów mimo diety? Prawdopodobnie oznacza to, że Twój organizm jest zakwaszony.

Zakwaszenie organizmu daje szereg objawów, które można pomylić z innymi chorobami. Organizm osoby, która przez lata odżywia się w nieprawidłowy sposób, jest zatruty, co prowadzi do pojawienia się szeregu objawów.

Oprócz tych, które wymieniliśmy we wstępie, oznaką zakwaszenia organizmu są:

  • problemy z trawieniem

  • biegunki lub zaparcia

  • krosty, wypryski, alergie skórne

  • nietolerancja pokarmowa

  • problemy z koncentracją i ze snem

  • zespół metaboliczny (cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów, nadciśnienie, duża otyłość)

  • uczucie niesmaku w ustach

  • nudności

Objawów jest znacznie więcej, u niektórych osób są one nasilone tak bardzo, że powodują problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Co powoduje zakwaszenie organizmu?

Organizm radzi sobie z usuwaniem substancji kwasowych tylko do pewnego momentu. Gdy dieta jest ciągle nieprawidłowa, ciało nie jest w stanie usuwać wszystkich metabolitów i część z nich pozostaje w naszym ciele, zatruwając go. Na taką sytuację zapracowujemy sobie sami, spożywając te pokarmy, które zakwaszają organizm.

Są to przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego i produkty wysoko przetworzone, słodycze i używki. Należy wystrzegać się także napojów gazowanych, które zawierają mnóstwo kwasu fosforowego i węglowego. Zakwaszające działanie ma też alkohol.

Jak pozbyć się zakwaszenia organizmu?

Aby pozbyć się zakwaszenia organizmu, powinieneś przede wszystkim zmienić swój tryb życia i dietę. Zastanów się nad uprawianiem sportu, a także włącz do diety większą ilość warzyw, owoców i zdrowych tłuszczy. Wyeliminuj z niej zupełnie produkty, które prowadzą do zakwaszenia. Bardzo ważna jest jakość wody, którą pijesz – najlepiej, jeśli jest ona oczyszczona i ma odpowiednią kwasowość. Warto zastanowić się nad uzupełnieniem diety w produkty doktora Younga, które przyśpieszają proces odkwaszania organizmu.

Dzięki temu wkrótce poczujesz się znacznie lepiej i pozbędziesz się dolegliwości.