Woda leczy – woda zabija

Organizm człowieka składa się z wody w ok 70%. To ważna informacja, ponieważ pozwala zrozumieć, jak ważna jest dla naszego zdrowia i życia. W każdej komórce naszego ciała życiodajna woda jest obecna i bierze udział w najważniejszych procesach życiowych. Jej skład i jakość ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, witalność i samopoczucie.

Jaka woda jest dla mnie najlepsza?

Doktor Robert O. Young, ekspert w dziedzinie żywności, przez lata doświadczeń doszedł do wniosku, że najkorzystniejsza dla ludzkiego organizmu jest woda alkaliczna. Być może jeszcze się z czymś takim nie spotkałeś, ale warto zaufać opinii uznanego specjalisty.

Potwierdza on, że osoby, które na co dzień piją alkaliczną wodę, mają silny i zdrowy organizm, wolny od chorób, alergii, nowotworów. Wyobraź sobie, że kiedy odczuwasz głód, tak naprawdę Twój organizm pragnie wody.

Jak działa alkaliczna woda?

Dieta bogata w produkty podwyższające kwasowość organizmu (to m.in. mięso, nabiał, ziarna zbóż, owoce, chleb) powoduje wytwarzanie się w komórkach ciała odpadów kwasowych. Kiedy dostaną się do krwiobiegu, organizm będzie próbował pozbyć się ich w postaci płynnej – czyli przez nerki i płuca. Jeśli ich stężenie jest niewielkie, wszystko jest w porządku.

Jednak, gdy odpadów jest zbyt dużo, ciało nie jest w stanie sobie poradzić z ich wydalaniem – wtedy osadzają się na wielu narządach – takich jak serce, wątroba, trzustka. Często naukowcy mówią wprost, że proces utylizacji tych odpadów jest procesem starzenia się organizmu.

Aby móc go odwrócić i spowolnić, należy zacząć od usunięcia z krwi nadmiaru kwasowości, włączając do diety wodę alkaliczną. Alkaliczna woda ma ph pomiędzy 9 i 11 i pomaga neutralizować szkodliwe odpady zmagazynowane w tkankach oraz wspiera usuwanie ich z organizmu.

Skąd się bierze woda alkaliczna?

Alkaliczna woda może płynąć z kranu w Twoim domu. Wystarczy, że na kranie zamontujesz jonizator. Musisz wiedzieć, że nie tylko oczyści on wodę z zanieczyszczeń, ale także uzdatni ją, by stała się jak najbardziej przyjazna Twojemu organizmowi.

You may also like...