Uzależniające składniki tytoniu

Czy próbujesz rzucić palenie? A może znasz kogoś, kto próbuje? Czy wiesz, że palenie jest uzależnieniem od cukru?

Tajemnicze składniki

Cukier jest tajemnym, a zarazem najbardziej uzależniającym składnikiem tytoniu. Po zbiorze tytoń pozostawia się do wyschnięcia. W tym celu podwiesza się go nad ziemią i obsypuje cukrem. Palenie tytoniu jest więc jak wypalanie palonego cukru. To właśnie z tego powodu u każdego, kto stara się ograniczyć lub rzucić palenie wzrasta apetyt na słodkie rzeczy.

Kolejną substancją, która odpowiada za uzależnienie od tytoniu, jest nikotyna. Wraz z cukrem są to dwa kwaśne związki, które wpływają negatywnie na cały organizm człowieka.

90% wszystkich diagnozowanych nowotworów to przypadki nowotworów płuc. Spośród tych 90% aż 90% stanowią nowotwory wywołane spalaniem cukrem i nikotyny zawartych w tytoniu.

Dzielę się z Wami dwoma wskazówkami, które pomogą wytrzymać najtrudniejsze momenty dla rzucających palenie.

  1. Aby zredukować objawy nagłego odstawienia cukru i nikotyny zawartych w tytoniu należy stosować roztwór soli w sprayu. Zaleca się rozpylanie go w ustach co godzinę lub jeśli tylko pojawi się ochota na zapalenie papierosa lub coś słodkiego.
  2. Aby pozbyć się przyzwyczajenia trzymania papierosa w ustach, rób inhalacje. Do nebulizatora wlej 5 ml roztworu soli i wdychaj dwa razy dziennie po 30 minut.

Efekty, jakie przynosi taka inhalacja:

  • Wspiera kondycję rzęsek w płucach. Zły stan rzęsek oraz nagromadzone w płucach kryształki cukru i kwasu nikotynowego są przyczyną tzw. kaszlu palacza.
  • Przyczynia się do rozpadu zatorów i nagromadzonych w płucach kryształków kwasu.

Pamiętaj, że palenie bardzo mocno wpływa na zakwaszenie organizmu i jeśli chcesz być zdrowy, musisz jak najszybciej z nim skończyć.

You may also like...