Jakie suplementy diety warto stosować, by wspomagać dietę zasadową?

Każdy z nas ma nieco inne zapotrzebowanie na substancje odżywcze. Nawet, jeśli wydaje się nam, że nasza dieta jest idealna, uzupełnienie wszystkich substancji odżywczych jest trudne (wymaga to bardzo dużej różnorodności diety), dlatego w pewnych sytuacjach, koniecznością staje się po sięgnięcie po suplementy. W tym wpisie przedstawię kilka z suplementów, nad którymi warto zastanowić się, przy diecie zasadowej.

Zielone drinki

Mają one silne działanie alkalizujące, dostarczają składników odżywczych i wspierają organizm w wielu aspektach. To bogate źródło chlorofilu, witamin, minerałów i antyoksydantów.

Preparaty o działaniu przeciwzapalnym

Takie działanie wykazuje między innymi kurkuma, czarny pieprz, ostra papryka i imbir. Te przyprawy warto dodawać do potraw każdego dnia.

Kwasy omega-3

Są niezbędne dla zachowania zdrowia stawów, mózgu i naczyń krwionośnych. Dobrym źródłem kwasów omega-3 są nierafinowane oleje, takie, jak olej lniany, oliwa z oliwek extra virgine czy orzechy. Jednym z pierwszych objawów niedoboru kwasów omega-3, są problemy skórne.

Kwasy MCT

Organizm może się bez nich obejść, ale warto je wprowadzić do diety, ze względu na szereg posiadanych przez nie korzyści. Kwasy MCT z oleju kokosowego i oleju palmowego, są szybkim źródłem energii dla mózgu. Organizm przetwarza je w taki sposób, że nie ma obaw o to, że staną się one przyczyną otyłości.

Minerały

Przyjmowanie zasadowych minerałów, to metoda na szybkie uzupełnienie niedoboru zasadowości w organizmie.

Brak potasu i magnezu to powszechna dolegliwość u osób z zakwaszeniem organizmu. Minerały możesz uzupełnić także zastępując zwykłą sól, solą himalajską lub inną solą bogatą w minerały.

You may also like...