Stymulacja neuronów mózgu, za pomocą odpowiedniej diety

W przeciągu kilkunastu lat, metody leczenia wykorzystujące elektryczną stymulację mózgu, zyskały znacznie na precyzyjności. Metoda ta pozwala chirurgom na umieszczanie specjalnych elektrod w niemal każdej części mózgu. Następnie za ich pośrednictwem w odpowiedni sposób stymulować ten narząd i korygować nieprawidłowe sygnały. Takie leczenie jeszcze kilka lat temu, było postrzegane jako science fiction. Dziś, dzięki poznaniu sposobu, w jaki działa mózg, możemy modyfikować nawet najdelikatniejsze sygnały, przenoszone między neuronami.

Jak działa mózg? Wcale nie dzięki glukozie jak twierdzą niektórzy. Mózg działa dzięki elektronom, które są transportowane za pośrednictwem matrycy jonów sodowych. Mózg działa na prąd!

Jak „włączyć” elektryczność w mózgu?

Nasz mózg może źle pracować z wielu powodów, np. choroby Alzheimera czy śpiączki. Sposobem na jego stymulację jest zabieg wszczepienia pobudzających elektrod. Pobudzanie mózgu można też wspomóc odpowiednią, alkaliczną dietą i stylem życia.

Dieta zasadowa usuwa z organizmu niebezpieczne kwasy metaboliczne i dietetyczne, które odkładając się w narządach i tkankach, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Krótko mówiąc, nadmierne zakwaszenie organizmu utrudnia pracę naszym narządom, również pracę mózgu.

Z drugiej strony, zasadowe minerały, jak potas i magnez, poprawiają przewodnictwo.

Aby wzmocnić efekt alkalicznej diety, należy prowadzić aktywny i świadomy tryb życia.

Pacjencie pamiętaj! Istnieje tylko jedna choroba i jeden sposób na jej wyleczenie, alkalizacja nadmiernego zakwaszenia organizmu.

 

You may also like...