Rak płuc a palenie papierosów – skuteczna metoda walki ze zgubnym nałogiem

Aż 90% wszystkich diagnozowanych nowotworów stanowią nowotwory płuc. W tym aż 90% wszystkich nowotworów płuc jest spowodowane przez palenie papierosów.

Jak podaje dr. Robert O. Young uzależnienie od papierosów, nie opiera się na nikotynie a na…cukrze. Wszystko dlatego, że w procesie suszenia tytoniu wykorzystuje się cukier. Podwieszoną do suszenia roślinie posypuje się „białą śmiercią”. Dlatego ludzie, którzy starają się rzucić palenie papierosów, mają tak dużą ochotę na jedzenie słodkich rzeczy.

W badaniu klinicznym 34 z 37 badanych osób rzuciło palenie i nie miało papierosa w ustach dłużej niż 6 miesięcy po zastosowaniu diety zasadowej i przejściu na alkaliczny tryb życia. Jest to ponad 90% skuteczność w leczeniu zgubnego nałogu, który prowadzi do rozwoju nowotworów płuc.

Angielski lekarz, Mehmet Ozevlat pomagający ludziom w rzuceniu palenia opisuje swoje doświadczenia z dietą zasadową.

„Od ponad 20 lat pomagam ludziom w rzuceniu palenia i powrocie do prawidłowej wagi. Do tej pory miałem ponad 3000 pacjentów.

Narzędziem, które od początku kariery wykorzystuję w swojej pracy, jest hipnoza. Przez ok. 10 pierwszych lat kariery mój wskaźnik sukcesu w leczeniu uzależnienie od palenia (% pacjentów, którzy przez co najmniej 6 miesięcy nie sięgnęli po papierosa) wynosił 70%. Wynik ten nie był dla mnie jednak zadowalający. Wciąż poszukiwałem lepszego sposobu pomocy uzależnionym ludziom. Dlatego też, do swojej metody leczenia wprowadziłem NLP (Neuro Linguistic Programming) oraz kilka innych technik behawioralnych – moja skuteczność wzrosła do 74% wyleczonych pacjentów. Ciągle czułem niedosyt, zastanawiałem się, co robię źle. Aż 26% moich pacjentów nie pozbyło się z nałogu.

Prawdziwa przyczyna nałogu

Zacząłem skupiać się na tym, co sprawiło, że moi pacjenci znów zaczęli sięgać po papierosy. Byłem bardzo ciekawy jakie doświadczenia skłaniały ich do tego. Jakie były ich uczucia i odczucia? Prowadząc „prywatne śledztwo” dowiedziałem się, że Ci pacjenci, którzy powrócili do palenia, nawet po terapii, odczuwali nieograniczony głód papierosowy.

Co było przyczyną uzależnienia? Nikotyna? Cukier? Cokolwiek to było, za cel postawiłem sobie rozwikłanie tej zagadki i znalezienie leku.

Jakiś czas temu przeprowadziłem badanie na grupie 37 palaczy. Do hipnozy i innych technik behawioralnych dodałem dietę zasadową. Był to strzał w 10!

Wyniki są oszałamiające. Na 37 badanych palaczy aż 34 z nich do tej pory nie sięgnęło po papierosy. Jest to wynik na poziomie 92%.

Do wprowadzenia zmian w mojej terapii zainspirował mnie dr. Robert O. Young oraz jego fascynujący cud pH.

Polecam dietę zasadową nie tylko palaczom, ale wszystkim ludziom. Oczyszcza ona nasz organizm z niebezpiecznych kwasów, pomaga wrócić do prawidłowej, zdrowej wagi i sprawia, że nasze życie staje się lepsze. Tak jak mówi dr. Young – istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu oraz jedno lekarstwo – alkalizacja”.

Mehmet Ozevlat C.Hyp, D.Hyp

You may also like...