Odpowiednie pH organizmu – klucz do zdrowego życia

Po 25 latach badań wpływu diety alkalicznej na nasze zdrowie doktor Robert Young potwierdził, że zasadowe pH jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Jego zalecenia są proste – jeśli wszyscy ludzie utrzymywaliby zasadowe pH w komórkach swojego organizmu, pozbylibyśmy się bólu i chorób.

Medycyna musi zmienić podejście do pacjenta i zamiast wspierać koncerny farmaceutyczne, powinna zająć się pokazywaniem ludziom tego, jak żyć, by nie chorować. Każdego roku wymyśla się nowe nazwy chorób, do których by nie doszło, gdyby ludzie zmieniliby styl życia.

Bardzo ważne jest to, że ludzie obwiniają za choroby różne bakterie i wirusy. Nie ma to nic wspólnego z prawdą – za choroby odpowiadamy my sami, ponieważ prowadzimy niewłaściwy tryb życia.

Jeśli nie zrozumiemy powagi problemu, ludzkość dotknie zagłada podobna do tej, która spotkała dinozaury. Wszystko przez to, że lekarze polują na bakterie.

Dieta czy tabletki?

Najprostszym i najtańszym sposobem leczenia chorób jest zmiana diety i stylu życia. Każdy z nas rodzi się po to, by być zdrowym, ale jeśli stale naruszamy równowagę organizmu, chorujemy. Twoje ciało jest zdolne do regenerowania się, jeśli tylko zapewnisz mu odpowiednie pożywienie. Jeśli lekarz mówi Ci, że Twoje dolegliwości są nieuleczalne, to pokazuje jedynie, że nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat ludzkiego organizmu.

Zdrowie można określić jednym słowem – jest to równowaga kwasowo-zasadowa, która zapewnia organizmowi prawidłową ilość energii. Dostarczamy ją organizmowi dzięki jedzeniu odpowiedniej ilości warzyw, zdrowych tłuszczy i niektórych owoców.

Choroba oznacza, że w Twoim organizmie zaczyna brakować energii.

Utrzymanie zdrowia to proces, który polega na zachowaniu homeostazy w organizmie. Jeśli będziesz unikać jedzenia kwasowej żywności i napojów i zastąpisz je zdrowymi odpowiednikami, Twój stan zdrowia szybko się poprawi. Gdy będziesz o tym zapominał, pH organizmu szybko stanie się kwasowe i pojawią się objawy wielu chorób.

You may also like...