O wysokim ciśnieniu krwi – jak w naturalny sposób je obniżyć?

Wysokie ciśnienie krwi jest groźne dla zdrowia i życia – to wie niemal każdy. Gdy serce bije zbyt szybko, zwiększa się napór krwi na naczynia krwionośne, pojawia się poważne zagrożenie. Najczęstszym działaniem jest wizyta u lekarza, następnie regularne zażywanie zalecanych dawek leków. To jest właściwy sposób postępowania.

Czy wiesz jednak, jakie mogą być przyczyny podwyższonego ciśnienia krwi? Należą do nich długotrwały stres, otyłość, to z pewnością wiesz, ale czy byłeś świadomy, że nadmierny wzrost ciśnienia może być spowodowany niewłaściwą dietą?

Powiesz pewnie, przecież nie nadużywam soli, więc gdzie tkwi problem?

Ciśnienie niebezpiecznie wzrasta? Sprawdź, czy nie dopadło Cię zakwaszenie organizmu!

Musisz wiedzieć, że nie tylko sól przyczynia się do przyspieszenia pulsu. Negatywny wpływ na organizm ma również niewłaściwa dieta. Niewłaściwa, czyli jaka? Bogata w wysoko przetworzone produkty – np. fastfoody, gazowane napoje pełne sztucznych barwników i słodzone szkodliwymi słodzikami, duża ilość słodyczy.

Te wszystkie czynniki przyczyniają się do zakwaszenia organizmu. Produkty przemiany cukrów oraz wysoko przetworzonych składników pokarmowych mają bardzo kwaśny odczyn – one sprawiają, że krew staje się gęsta – a co za tym idzie serce potrzebuje większego wysiłku, aby zagwarantować odpowiedni jej przepływ. Ciśnienie wzrasta, bo przeciążone serce pracuje zbyt szybko.

Co mogę zrobić, aby obniżyć ciśnienie?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo możesz zrobić dla swojego serca i zdrowia. Wystarczy, że zmienisz niewłaściwe nawyki żywieniowe. Już od dziś zrezygnuj z dużej ilości cukru i soli. Ogranicz spożywanie wysoko przetworzonych produktów, postaraj się każdego dnia znaleźć co najmniej 30 minut, by wybrać się na spacer (ruch na świeżym powietrzu wzmocni Twoje serce i dostarczy mu dużej ilości tak potrzebnego mu tlenu).

To wszystko sprawi, że poziom kwasowości spadnie, ubędzie Ci zbędnych kilogramów, a co za tym idzie Twoje serce będzie pracował sprawniej.

Zobaczysz, jak szybko poczujesz różnicę w samopoczuciu, a kolejne wyniki będą dużo lepsze.

You may also like...