O wynikach testów pH

Poprzednim razem była mowa o testach pH. Poznałeś rodzaje testów oraz pory, kiedy możesz je wykonać. Tak dla przypomnienia: mamy dwa rodzaje testów pH: badający pH śliny oraz pH moczu. Oba są dostępne w aptekach i dają dobry obraz poziomu pH organizmu.

Oba wykonuje się kilka razy dziennie, by móc monitorować zmiany w pH. To pozwala określić wydolność organizmu w walce z kwasowymi odpadami, które każdego dnia, w mniejszym lub większym stopniu pojawiają się w naszym organizmie.

Jeżeli więc Twoje samopoczucie pogorszyło się, zaś badania morfologiczne krwi nie przyniosły odpowiedzi na temat przyczyny tego stanu rzeczy, warto się sięgnąć po testy pH. Możliwe, że to nadmierne zakwaszenie jest powodem Twoich kłopotów.

Aby się o tym przekonać zrób test. Wykonałeś go i teraz pora na odczytanie wyników.

Jaki poziom pH jest prawidłowy?

  1. Badania śliny. Prawidłowy wynik powinien wynosić 6,8 – 7,2 pH. Na czczo. Po jedzeniu norma wynosi 8,5 pH. Wtedy masz pewność, że Twoje ciało właściwie sobie radzi z neutralizacją kwaśnych odpadów przemiany materii.
  2. Badania moczu. Wynik porannego testu na czczo nie powinien przekraczać 7,2pH. Po posiłku wynik nie powinien przekroczyć 8,5.

O czym świadczy wynik poniżej normy?

Jeśli badanie przyniesie wynik poniżej normy świadczy to o tym, że w Twojej diecie jest zbyt dużo białka oraz, że jest duże prawdopodobieństwo występowania utajonej kwasicy mięśniowej. Co zrobić? Należy ograniczyć spożywanie zbyt dużej ilości białka, wtedy pH wkrótce powinien uzyskać prawidłowy poziom.

Zaś, gdy poziom pH przekracza normę – sprawa jest jasna, Twój organizm jest silnie zakwaszony i nie radzi sobie z utrzymywaniem równowagi kwasowo – zasadowej. Najbardziej niepokojący powinien być zbyt wysoki poziom podczas pierwszego badania na czczo. Dlaczego? Ponieważ to właśnie podczas snu nasz organizm się regeneruje, walczy z toksynami, kwasowością i wszystkimi zbędnymi substancjami, które mogą być dla nas potencjalnym zagrożeniem.

Jeżeli chcesz mieć prawidłowy poziom pH, nie obędzie się bez zmiany nawyków żywieniowych. Wiedząc, że Twój organizm cierpi z powodu złej diety musisz koniecznie mu pomóc. Od tego zależy Twoje zdrowie i życie. Bądź przyjacielem swojego ciała.

Serwuj mu wartościowe posiłki, napoje bez zbędnej ilości cukru, owoce i warzywa, które dostarczą mu niezbędnych witamin i minerałów, a zobaczysz, jak szybko Ci się odwdzięczy. Jak? Silną odpornością, dobrym zdrowiem, znakomitym samopoczuciem oraz witalnością.

Dzięki temu będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Warto zadać sobie trochę trudu i zainwestować w siebie. To się naprawdę opłaca. A tyle ile to możliwe, spróbuj zmienić swój tryb życia. Postaraj się o więcej ruchu. Może zamiast jechać autobusem urządzisz sobie spacer wracając z pracy? Zobaczysz, jak szybko opuści Cię zmęczenie i znużenie, które jest konsekwencją niedotlenienia.

W diecie zwiększ ilość warzyw i  owoców, usuwając całkowicie tłuszcz i mięso. Już po kilku tygodniach poczujesz zmianę w swoim samopoczuciu!

You may also like...