Niskie ciśnienie skurczowe może być przyczyną zgonu

Ciśnienie skurczowe, to ciśnienie wywierane na ścianę naczyń krwionośnych wtedy, gdy kurczy się lewa komora serca. To jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na nasze zdrowie. W przypadku zapisu 120/80, ciśnienie rozkurczowe wynosi 120.

Badania wykazały, że ludzie, którzy mają niższe ciśnienie skurczowe, mają szanse na przeżycie choroby serca. U osób, których ciśnienie rozkurczowe wynosi poniżej 120, ryzyko zgonu jest czterokrotnie wyższe niż u tych, które mają ciśnienie powyżej 161.

Serce musi pompować krew do około 160 tysięcy kilometrów naczyń krwionośnych. Jeśli dochodzi do zakwaszenia organizmu, kurczy się ono z coraz mniejszą mocą. Obniżanie ciśnienia za pomocą leków o działaniu kwasowym może doprowadzić nawet do ataku serca.

Jeśli organizm nie jest zakwaszony i odżywiasz się według zasad diety alkalicznej, Twoje ciśnienie się normuje. Maleje także ryzyko powstawania zakrzepów. Według doktora Roberta Younga, ćwiczenia i dieta to najlepsze lekarstwo na problemy z nadciśnieniem.

Musisz sam zadbać o swoje zdrowie

Większość lekarzy wierzy w to, że należy na siłę obniżać ciśnienie pacjentów. Zwykle robi się to za pomocą leków, które mają działanie zakwaszające na organizm i powodują u pacjenta wiele efektów niepożądanych. Teorię doktora Younga udowodniono podczas badań przeprowadzonych na ponad 48 tysiącach pacjentów.

Wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat pozbywania się chorób dzięki diecie zasadowej, zapraszamy do przeczytania książek z naszego sklepu. W książce Próbowałam już wszystkiego, żeby schudnąć… Przełomowy program odchudzający – cud równowagi pH jest cały rozdział poświęcony obniżaniu ciśnienia – opisano to w siedmiu prostych krokach.

Pamiętaj, że jeśli Twoja dieta będzie nieprawidłowa, będziesz przez cały czas borykał się z problemami zdrowotnymi, takimi, jak na przykład nadciśnienie czy choroby serca. Dopiero oczyszczenie organizmu i odkwaszenie go przez odpowiednią dietę, pozwoli Ci na zachowanie pełni zdrowia.

You may also like...