Kolejne odkrycia na temat kawy – zakwaszenie organizmu powoduje zmniejszenie piersi

Na temat kawy znajdziesz wiele sprzecznych teorii, a niektórzy naukowcy mówią, że zapobiega ona różnym chorobom. Nie biorą oni pod uwagę tego, jak silnie kawa zakwasza organizm.

Naukowcy ze Szwecji odkryli powiązanie z piciem dużej ilości kawy przez kobiety, a rozmiarem ich piersi. Chyba żadna z pań nie będzie zadowolona z wyników tych badań.

Kobiety, które piją więcej niż trzy filiżanki kawy dziennie, muszą liczyć się z tym, że ich biust będzie się zmniejszał. Dr Robert Young podkreśla, że kawa powoduje złe funkcjonowanie wszystkich organów ciała – także mózgu, kości i narządów płciowych. Wszystko przez zakwaszenie organizmu.

Mężczyźni takę powinni się trzymać z daleka od kawy. Według naukowców, mężczyźni pijący dużo kawy mają odwrotny problem. Pojawia się u nich powiększenie piersi (ginekomastia). Jeśli chcesz wyglądać atrakcyjnie, powinieneś w pierwszej kolejności przestać zatruwać swój organizm kawą i przejść na dietę alkaliczną.

Spójrz w tabelę

Kawa należy do produktów, które są wybitnie kwasotwórcze. Ma pH od 5,9 do 5,0, a jeśli dodamy do niej cukru, jej działanie jest jeszcze gorsze. Podobnie działa kakao, czekolada i czarna herbata.

Skoro kawa jest tak szkodliwa, to dlaczego się nie mówi o tym głośno? To proste – to drugi po ropie naftowej najczęściej sprzedawany produkt na świecie. Jeśli chcesz poczuć się zdrowo, powinieneś jak najszybciej zrezygnować z picia kawy.

Wykazuje ona bardzo silnie działanie uzależniające, dlatego przez pierwsze dni po odstawieniu kawy będziesz czuć się źle. W tym okresie warto szczególnie dbać o zdrową, alkaliczną dietę i pić wodę o odpowiedniej kwasowości. Od kawy możesz się odzwyczaić stopniowo, jeśli będziesz pić ją coraz rzadziej i z mniejszej ilości łyżeczek. Wyrób sobie inne poranne nawyki – kawę możesz zastąpić zdrowym, zielonym drinkiem, który dostarczy Ci witamin, minerałów i witamin. Jego działanie będzie tak samo pobudzające, jak kawy.

You may also like...