Jak zapobiegać upadkom?

Aby zapobiec upadkom, powinieneś zmniejszyć ilość przyjmowanych lekarstw, odkwasić swój organizm za pomocą warzyw i zielonych drinków, a także zmniejszyć ilość zakwaszającej żywności i napojów. Powinieneś także przyjmować więcej witaminy D3.

Dzięki temu można pozbyć się nie tylko problemów z upadkami, ale także innych chorób, związanych z podeszłym wiekiem. Upadki są bardzo groźne, dlatego trzeba wiedzieć, jak im zapobiegać i jak wzmocnić kości.

Tragiczne statystyki

Do około 70% upadków dochodzi u osób, które nie mają żadnych niepokojących objawów. Bardzo duże ryzyko upadku dotyczy starszych osób cierpiących na zaburzenia poznawcze. Upadek prowadzi do długiego pobytu w szpitalu, a następnie do całkowitego braku samodzielności takiej osoby. Upadek może spowodować pęknięcie lub złamanie stawu biodrowego, a także doprowadzić do ogólnych uszkodzeń ciała. W najgorszym przypadku pacjent upada tak niefortunnie, że powoduje to śmierć.

Profilaktyka upadków

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko upadków u siebie lub u członków swojej rodziny, warto zastosować się do następujących porad:

  • Porozmawiaj z lekarzem o zmniejszeniu ilości przyjmowanych leków, przede wszystkim antydepresantów, leków uspokajających i psychotropowych. Wpływają one na zaburzenia równowagi.

  • Zwiększ ilość przyjmowanej witaminy D3 – należy przyjmować około 800 jednostek dziennie.

  • Nie zapominaj o aktywności fizycznej dostosowanej do Twoich możliwości.

  • Odkwaś organizm – zakwaszenie organizmu zabiera wapń z kości i powoduje jego odkładanie w innych miejscach.

Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na wyrównanie wady wzroku, zabezpieczyć te elementy wystroju, o które można się potknąć, a także używać odpowiedniego obuwia. Do upadków dochodzi pod wpływem alkoholu.

Mary Tinetti z Uniwersytetu w Yale przez ostatnie 10 lat pracowała nad rozwiązaniem problemu upadków u starszych osób. Niestety, ale lekarze znacznie częściej przepisują silne środki na osteoporozę, niż rozmawiają z pacjentami o tym, co zrobić, by nie doszło do upadku.

You may also like...