Jak radzić sobie ze starzeniem?

Starzenie organizmu jest nieuniknione, ale dzięki naturalnym sposobom można sprawić, że nie będzie ono następowało tak szybko.

Oto kilka metod na najważniejsze problemy związane ze starzeniem.

Utrata masy mięśniowej

Co roku tracimy około 3,5 kilograma mięśni. Proces zaczyna się po 45 roku życia. Aby temu zapobiegać, warto zapisać się na siłownię, ale także przyjmować jedną łyżeczkę glutationu 3 razy dziennie. W zapobieganiu utraty masy mięśniowej pomaga także jedzenie warzyw bogatych w chlorofil i wyeliminowanie z diety białek zwierzęcych i węglowodanów złożonych.

Otyłość

Osoby w starszym wieku mają często problem z otyłością. Zawartość tłuszczu w organizmie rośnie nawet do 40 procent. Żeby temu zapobiegać, powinieneś wyeliminować z diety cukier, prowadzący do zakwaszenia organizmu.

Jeśli odżywiałeś się do tej pory w nieprawidłowy sposób, warto oczyścić organizm przez środki stosowane do wewnątrz lub lewatywę, dzięki czemu pozbędziesz się zbędnego balastu. Przydatne jest także spożywanie 2 – 3 łyżeczek tlenku magnezu dziennie, dzięki czemu łatwiej zneutralizujesz kwasy obecne w organizmie.

Zwolnienie metabolizmu

Jest to spowodowane problemami z działaniem tarczycy, która produkuje mniej hormonów. By przyśpieszyć metabolizm powinieneś przede wszystkim wyeliminować z diety białka i węglowodany złożone. Pij więcej wody o odpowiednim pH i spożywaj warzywa bogate w chlorofil.

Uzupełniaj dietę w sole mineralne, zapewniające szybką poprawę stanu zdrowia. Dzięki takim minerałom, jak sód, magnez, potas i wapń, są one idealnym rozwiązaniem w przypadku zakwaszenia organizmu.

Problemy z wydolnością organizmu

Wraz z wiekiem twój organizm ma coraz gorszą wydolność. Aby być sprawnym, uprawiaj te sporty, które są odpowiednie do Twojego stanu zdrowia. Może być to cokolwiek – chodzenie, jogging lub nordic walking. Oczyść jelita i unikaj nabiału i białek zwierzęcych. Warto też pić jedną łyżeczkę chlorofilu w płynie na godzinę wtedy, gdy masz złe parametry krwi.

You may also like...