Daleka podczerwień (FIR) daje wiele korzyści zdrowotnych

Słońce emituje wiele rodzajów naturalnego światła. Tylko część z nich jest dla nas widoczna. Podczerwień ma dłuższą falę niż długość fali widzialnego widma, dlatego nie możemy dostrzec jej gołym okiem.

Daleka podczerwień, zwana w skrócie FIR ma najdłuższą długość fali spośród wszystkich rodzajów promieniowania podczerwonego i tym samym jest jedynym rodzajem światła podczerwonego, które wnika głęboko w ludzkie ciało.

Emitowane przez słońce lub specjalne lampy na podczerwień fala FIR przenika przez skórę do tkanek podskórnych i jest przekształcana z energii świetlnej w energię cieplną, co niesie dla ludzkiego organizmu wiele korzyści.

Jak wspomaga nas daleka podczerwień?

  • FIR przyspiesza krążenie i co za tym idzie „ogrzewa” ciało, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia nerwobóli, bóli mięśniowych i stawowych, a także eliminuje uczucie zimnych dłoni i stóp.
  • Odbudowuje komórki, które wspomagają gojenie się ran i pomagają zwalczać stan zapalny.
  • Przyśpiesza metabolizm.
  • Uwalnia od stresu i zmęczenia.
  • Reguluje układ nerwowy.
  • Wspomaga zdrowy sen.
  • Oczyszcza płyny ustrojowe ze szkodliwych toksyn.
  • Wzmacnia układ odpornościowy.
  • Wspomaga zdrowy wzrost i rozwój u ludzi i zwierząt.

Przy prawidłowej temperaturze ciała organizm ludzki emituje energię cieplną o długości od 5 do 15 mikrometrów. Fala energii FIR o podobnej długości jest emitowana podczas procesu ogrzewania kamienia lub gliny. Badania naukowe wykazały, że energia FIR emitowana właśnie z ogrzewanego kamienia lub gliny może przenikać materię organiczną do 80 razy głębiej niż fale FIR emitowane przez słońce w czasie upałów.

Ciepło z FIR rezonuje z fal energetycznych organizmu energię, która ogrzewa, poprawia krążenie krwi i pobudza metabolizm. FIR energetyzuje ciało na poziomie komórkowym. Z tego powodu wiele przychodni i szpitali na całym świecie posiada specjalne urządzenia, które emitują FIR (lampy, sauny) i tym sposobem wspomagają leczenie pacjentów.

Oprócz pozytywnego wpływu FIR na krążenie i metabolizm, promieniowanie to poprawia także funkcje autonomicznego układu nerwowego i systemu hormonalnego. W efekcie prowadzi to do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Daleka podczerwień wspomaga odkwaszanie i alkalizację organizmu poprzez eliminację toksycznych kwasów ustrojowych i dietetycznych.
Sprzyja nam w walce o alkaliczny styl życia i pozwala zachować zdrowie na długie lata.

You may also like...