Czy cholesterol jest potrzebny? Prawda o cholesterolu

Co jest przyczyną zwiększenia stężenia cholesterolu we krwi? Odpowiedź jest prosta. To słowo na 4 litery – KWAS. Organizm wytwarza i wydziela cholesterol w krwioobiegu, po to żeby chronić się i buforować kwasy przemiany materii oraz te pochodzące z pokarmów.

cholesterol

Cholesterol

 

Cholesterol jest naszym przyjacielem. Tym, co sprawia, że jesteśmy zmęczeni, chorzy i otłuszczeni są kwasy przemiany materii oraz kwasy pokarmowe.

Mówię Wam o tym, ponieważ wiele milionów Amerykanów stara się obniżyć swój cholesterol za pomocą leków (takich jak statyny), które jeszcze bardziej narażają ich na ryzyko zawału serca lub udaru – czy nie tego chcieliby właśnie uniknąć?

To kwas jest przyczyną zawałów serca i udarów, a nie cholesterol. Prawda jest taka, że cholesterol wydzielany do krwioobiegu buforuje oraz chelatuje kwasy metaboliczne i pokarmowe, a także chroni serce i naczynia krwionośne przed kwasowym rozkładem.

Według najnowszych badań, korzyści zażywania leków statynowych są zdecydowanie przecenione, czyli 13 milionów użytkowników statyn w Ameryce prawdopodobnie nie może cieszyć się należytą poprawą zdrowia.

W opinii dr Roberta O. Younga, badacza naukowego z pH Miracle Living Center: „leki statynowe obniżają cholesterol, ale nie redukują ilości kwasów przemiany materii, ani kwasów pochodzących z pokarmów, które są prawdziwą przyczyną udarów i zawałów serca. Obniżanie cholesterolu bez redukcji kwasu to w gruncie rzeczy stwarzanie warunków sprzyjających potencjalnym udarom bądź zawałom.”
Najnowsze badania działania leków statynowych udowadniają, brak ich wpływu na liczbę zgonów w grupie osób powyżej 65 roku życia – bez względu na to, jak bardzo lek obniżył poziom cholesterolu. Ponadto, leki nie przynoszą żadnej korzyści kobietom, w żadnym wieku!

Chociaż reklamy zachwalające korzyści leków statynowych ze wszech stron bombardują Amerykanów, skrupulatna analiza komunikatów koncernów farmaceutycznych nie potwierdza bajkowego stanu rzeczy.

W reklamie leku o nazwie Lipitor, napis małym druczkiem informuje nas, że: “w ramach badania klinicznego na dużej grupie osób, zawału serca doświadczyło 3% pacjentów zażywających cukrowe tabletki lub placebo; w grupie zażywających Lipitor wskaźnik zawałowców wyniósł 2%.” Doświadczenie trwało ponad 3 lata, co oznacza, że na każde 100 osób zażywających Lipitor przez co najmniej 3 lata, jedynie jedna osoba uniknęła zawału serca. Pozostałe 99 osób nie odniosło żadnej korzyści. Inne badania wskazały, że tylko jedna osoba zostanie wyleczona przy kuracji aż 250 pacjentów.

W przedziale 10%-15% użytkowników, statyny wywołują efekty uboczne takie jak: biegunka, bole mięśniowe, zaburzenia poznawcze oraz dysfunkcje seksualne; a przy tym kosztują około tysiąca dolarów rocznie.

“Większość ludzi zażywa coś, co nie wpływa na jakąkolwiek pozytywną zmianę w ich stanie zdrowia, a wręcz przeciwnie – naraża ich na zdrowotny uszczerbek.” – powiedział dr James M. Wright, profesor z University of British Columbia i dyrektor Canada’s Therapeutics Initiative, organizacji, która bada dane na temat leków, a potem wydaje opinię o ich skuteczności.

Dr Young twierdzi natomiast, że: “jeżeli chcesz chronić przed chorobami swoje serce i naczynia krwionośne, powinieneś zadbać o zachowanie alkalicznej struktury swojego organizmu.”

Jak o to zadbać? Dr Young zaleca zastosowanie programu 7 alkalizujących kroków, które tłumaczymy poniżej:

1. Przyjmuj chlorofil w formie naturalnych roślin lub proszków

2. Jedz każdego dnia od 10 do 12 małych posiłków złożonych z warzyw i owoców.

3. Nie zapominaj o jedzeniu wielonienasyconych tłuszczów z lnu, konopi, awokado i ryb.

4. Pij od 3 do 4 litrów wody o odczynie

5. Spożywaj co najmniej 7-8 gramów soli mineralnych każdego dnia.

6. Codziennie stosuj trening sprawności fizycznej obejmujący całe ciało.

7. Badaj pH swojego moczu każdego dnia rano i wieczorem, żeby sprawdzić czy roztwór pH mieści się w zdrowym przedziale od 7.2 wzwyż.

By dowiedzieć się więcej o alkalicznym stylu życia oraz diecie od Cud pH zalecamy lekturę poniższych pozycji książkowych:
Diabetyczna rewolucja
Próbowałam już tylu diet… Przełomowy Program Uzdrawiający
Próbowałam już wszystkiego, żeby schudnąć… Przełomowy Program Odchudzający

You may also like...