To, co kupujesz w sklepie, może prowadzić do sepsy

[contextly_auto_sidebar id=”X63tpbnX0MElaY09cAuxiHyOIklKOzp0″]

Sepsa to słowo wzbudzające lęk większości ludzi. Okazuje się, że gdy taki stan się pojawi, jest za niego odpowiedzialny sam chory.

Sepsa jest spowodowana bardzo zakwaszającym trybem życia, na które składa się jedzenie mięsa, tłuszczy i cukru, picie słodkich napojów, kawy i herbaty, a także leków, takich, jak dekstroza i antybiotyki IV generacji. W 2009 roku z powodu sepsy umarła znana brazylijska modelka, o której przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

W przypadku osób, które mają bardzo zakwaszony organizm, szybko pojawia się zmęczenie i choroba. W takim przypadku organizm nie radzi sobie z nadmiarem kwasów i dochodzi do rozwoju bakterii, początkowo w komórkach ciała, a potem nawet we krwi. Rozwijają się w niej także grzyby i drożdże, a w ciele panuje cały czas stan zapalny.

To twój wybór

Zakwaszenie organizmu jest Twoim wyborem – tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób się odżywiasz i co pijesz. Wiele osób myśli, że sepsa jest wywołana zarażeniem bakteriami, a tymczasem prawda jest o wiele bardziej złożona. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, by nie hodować bakterii wewnątrz naszego organizmu, do czego dochodzi wtedy, gdy źle się odżywiamy.

Silne zakwaszenie było powodem powstania gangreny u 20 letniej Mariany Bridi de Costa, której musiano amputować ręce i nogi, by uratować resztę ciała. Tragedia była spowodowana tym, że cierpiała ona na zapalenie dróg moczowych, co jest leczone zwykle za pomocą zakwaszenia moczu.

Mimo tego, że rozpoznano przyczynę choroby i podano jej doustnie sole sodu i potasu, choroba posunęła się za daleko. Lekarze nie wiedzieli, jak uratować śliczną modelkę i wkrótce doszło do jej śmierci.

Lekarze powinni dowiedzieć się więcej na temat powstawania i leczenia sepsy, dzięki czemu uda się poprawić ilość uratowanych osób. Według doktora Younga, można zapobiegać sepsie w 100 procentach. W samych Stanach Zjednoczonych choruje na nią 2 miliony ludzi rocznie, a 250 tysięcy umiera.

Test na zakwaszenie organizmu jest niezwykle prosty – wystarczy sprawdzić pH moczu i śliny. Jeśli jest niższe, niż 7, musisz szybko zmienić swoje nawyki żywieniowe.

By to zrobić, wystarczy zmniejszyć ilość zakwaszających produktów w diecie i stosować produkty zalecane przez doktora Younga.

You may also like...