Brokuły – lepsze, niż filtr przeciwsłoneczny

Zielone brokuły sposobem na piękną skórę.

Nie ma chyba na świecie osoby, której wygląd jej skóry byłby obojętny (chyba, że mowa o facetach). Czy wystarczy krem? A może maseczka? Jak ustrzec się przed szybkim starzeniem?

Jak mogę zadbać o moją skórę?

Nie jest to proste, ponieważ każdego dnia nasza skóra narażona jest na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych – takich jak dym papierosowy, spaliny samochodowe, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, to tylko niektóre z nich.

Powiesz pewnie, że czasu nikt nie zatrzyma i to jest prawda, ale możesz sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądała młodo i atrakcyjnie. Przede wszystkim musisz pamiętać, by każdego dnia dbać o prawidłową ilość wypijanych płynów, ale jest też coś, co pomoże lepiej niż najlepszy krem.

Co to takiego? Nie uwierzysz! Tym cudownym remedium jest brokuł. Tak, tak, to nie żart. Te smaczne i zdrowe warzywa nie dość, że pomogą Ci w utrzymaniu zgrabnej sylwetki, to jeszcze spowolnią proces starzenia.

Dlaczego brokuły są dobre dla mojej skóry?

Jak wynika z najnowszych, amerykańskich badań, brokuły zawierają substancję o nazwie sulforafan. Jest ona bardzo korzystna dla ludzkiego organizmu. Odkryto, że zwiększa ona zdolności regeneracyjne wątroby oraz komórek skóry.

To dzięki niej przez długi czas, będziesz mógł cieszyć się piękną, gładką i młodo wyglądającą skórę. Udowodniono, że sulforafan znacznie opóźnia pojawienie się zmarszczek, ponieważ zregenerowana skóra jest elastyczna (poziom kolagenu jest wysoki).

Dodatkowo, chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni UV, które przyczynia się do powstawania poparzeń słonecznych, a w skrajnych wypadkach nawet raka skóry. Warto wiedzieć, że zbyt częsta i długa ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych, skutkuje przyspieszeniem naturalnych procesów jej starzenia.

Dlatego jeżeli lubisz kąpiele słoneczne, zadbaj, by Twoja dieta bogata była w brokuły, dzięki nim promienie UV nie będą Ci straszne, a Twoja skóra przez długi czas będzie wyglądała pięknie i młodo.

You may also like...