Alergia oznaką nadmiernej kwasowości?

Różnego rodzaju alergie są prawdziwą zmorą współczesnego społeczeństwa. Niemal 70% dorosłych osób jest uczulona przynajmniej na jeden składnik żywności, kurz, pyłki roślin itp. Spory odsetek z nich nawet nie wie, że przyczyną ich kłopotów ze zdrowiem jest reakcja uczuleniowa.

Dotąd sądzono, że przyczyną alergii jest obniżona odporność organizmu, a skutkiem nadwrażliwość na różne substancje. Dopiero obserwacje dr Roberta O. Younga rzuciły nowe światło na ten problem.

Skąd naprawdę bierze się alergia?

W swojej praktyce lekarskiej dr Robert O. Young spotkał się z rzeszami pacjentów, którym alergia na rozmaite czynniki uniemożliwiała normalne życie. Obowiązkiem lekarza, jest pomagać pacjentom, toteż doktor wszystkimi możliwymi sposobami próbował dociec, jakie są prawdziwe przyczyny zapadania na alergie. Ta liczba ciągle rośnie.

Po przebadaniu jednej, niewielkiej grupy pacjentów doszedł do zaskakujących wniosków. Okazało się, że winę za występowanie reakcji alergicznych ponoszą toksyny, wytwarzane w organizmie, w którym poziom tlenu jest zbyt niski, a co za tym idzie, wzrasta poziom kwasowości. Dodatkowo, doktor zaobserwował, że wchłanianie niestrawionych białek również powoduje reakcje dotąd uważane za alergiczne.

Jak powstają reakcje alergiczne i jak sobie z nimi radzić?

U osoby, która ma zakwaszony organizm układ trawienny jest do tego stopnia osłabiony, że nie jest w stanie prawidłowo trawić aminokwasów, co staje się przyczyną powstawania alergii pokarmowych. To pociąga za sobą skłonności do powstawania kolejnych nadwrażliwości na inne czynniki. Wydawałoby się, że w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest stosowanie leków przeciwhistaminowych, które hamują reakcje alergiczne.

A jednak Robert Young znalazł prostą i skuteczną receptę na całkowite pozbycie się alergii. Wystarczy na co dzień:

  • stosować dietę alkalizującą,
  • wzbogacić jadłospis w proszki z warzyw,
  • pić jonizowaną wodę,
  • każdego dnia poświęcić trochę czasu na ćwiczenia.

Praktyka dr Younga pokazuje, że w krótkim czasie alergie samoistnie ustępują.

You may also like...