15 alkalizujących powodów aby codziennie jeść ogórki

Ogórki są czwartym z kolei, najczęściej uprawianym warzywem na świecie. Określa się je mianem super żywności, ze względu na ich wpływ na poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Ogórki stanowią świetny dodatek do koktajli, zup i sałatek. To jedne z bardziej alkalizujących, ogólnodostępnych produktów spożywczych.

Poniżej 15 alkalizujących właściwości ogórka:

1. Ogórek nawadnia

Ogórek w aż 98% składa się z wody. Jedząc go nawadniasz swoje ciało. To doskonały sposób nawadniania się dla ludzi, którzy nie mają czasu aby regularnie pić wodę.

2. Ogórek lekarstwem na zgagę i oparzenia

Zjedzenie ogórka w czasie zgagi złagodzi ją, zaś przyłożenie plasterków ogórka na poparzoną skórę nawilży i przyniesie natychmiastową ulgę.

3. Ogórek eliminuje toksyny

Ogórek działa jak swego rodzaju miotła, wymiata z organizmu wszelkie zbędne produkty przemiany materii. Ma niezwykłą właściwość rozpuszczania kamieni nerkowych, wystarczy tyko jeść go regularnie.

4. Ogórek uzupełnia dzienne zapotrzebowanie na witaminy

Ogórki to kopalnia witamin z grupy A, B i C. Odpowiadają one za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i dodają energii.

5. Warto jeść ogórki ze względu na zawartość składników mineralnych

W ogórkach znajdziemy potas, magnez i krzem.

6. Ogórek na trawienie i odchudzanie

Ze względu na dużą ilość wody i niską kaloryczność ogórek stanowi doskonały składnik diety dla wszystkich, którzy walczą ze zbędnymi kilogramami.

Dzięki zawartości błonnika pokarmowego ogórki wspomagają procesy trawienne a regularnie spożywane stanowią nieocenioną pomoc dla ludzi borykających się z zaparciami.

7. Ogórek dla urody

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne ogórek pomaga redukować opuchliznę i worki pod oczami. Za tą właściwość pokochają go wszystkie Panie!

8. Ogórek lekiem na nowotwory

Ogórki zawierają lignany. Mają one moc zwalczania wolnych rodników, dzięki czemu znacznie obniżają ryzyko zachorowania na konkretne typy nowotworów, w tym: raka jajników, piersi, macicy czy prostaty.

9. Ogórek leczy cukrzycę, obniża poziom cholesterolu i reguluje ciśnienie krwi

Sok z ogórków zawiera hormon, który jest niezbędny dl prawidłowej pracy trzustki. Dzięki niemu jest ona w stanie wytwarzać insulinę, co jest bardzo korzystne dla pacjentów z cukrzycą.

Ponadto badacze potwierdzają, ze sterole zawarte w ogórkach obniżają poziom cholesterolu.

Dzięki zawartości błonnika pokarmowego, potasu i magnezu ogórki skutecznie regulują ciśnienie krwi – dlatego też ogórki są dobre w leczeniu zarówno niskiego jak i wysokiego ciśnienia krwi.

10. Ogórek zabija bakterie w jamie ustnej

Ogórek leczy chore dziąsła i odświeża oddech.

11. Ogórek wzmacnia włosy i paznokcie

Dzięki zawartości krzemionki, ogórki sprawiają, że włosy i paznokcie są silne, mocne i błyszczące. Znajdująca się w nich siarka stymuluje porost włosów.

12. Ogórek na zdrowe stawy

Ogórek to doskonałe źródło krzemionki, dzięki czemu wzmacnia tkankę łączną stawów. Dzięki zdolności zmniejszania poziomu kwasu moczowego ogórki łagodzą artretyzm i bóle stawów.

13. Ogórek na kaca

Przed położeniem się do łóżka po zakrapianej imprezie zjedz kilka plasterków świeżego ogórka.

Ogórki zawierają duże ilości witamin z grupy B, cukier i elektrolity, które uzupełniają niedobory składników odżywczych, a tym samym łagodzą objawy kaca.

14. Ogórek dla zdrowia nerek

Dzięki zdolności obniżania poziomu kwasu moczowego w organizmie ogórki wspomagają zdrowie nerek.

15. Ogórek alkalizuje

Za sprawą wysokiej zawartości alkalizujących minerałów, czyli potasu, magnezu i krzemu, ogórki usuwają zbędne kwasy z przewodu pokarmowego, krwi i tkanek.

Ogórki, choć niepozorne, to super warzywa. Nawadniają, odżywiają, odchudzają, a nawet leczą. Warto włączyć to niesamowite warzywo do swojej codziennej diety.

You may also like...